İsim Arama

Zafirah İsminin Anlamı Nedir? Zafirah Ne Demek?

Zafirah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zafirah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zafirah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zafirah isminin anlamı nedir? Zafirah ne demek?

Zafirah isminin anlamı nedir?
  • Zafirah isminin cinsiyeti: Kız
  • Zafirah isminin kökeni: Arapça
  • Zafirah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zafirah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zafirah ismindeki harf sayısı: 7
  • Zafirah isminin rengi: Pembe
  • Zafirah isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Sinirli, Yaramaz, Komik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zafirah

Zafirah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zafirah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Zafirah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zafirah İsmiyle Uyumlu İsimler

Zafirah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tamarah, Shiphrah, Dinorah, Sherah, Nimrah, Gülferah, Zafina, Dilferah, Jamirah, Naarah

Zafirah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jerah, Zafira, Korah, Zafir, Jorah, Jarah, İnşirah, Hasrah, Emrah, Ziporah

Zafirah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zafirah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zafirah İsmi Konulabilir Mi?

Zafirah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zafirah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zafirah İsmi Caiz Mi?

Zafirah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zafirah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zafirah İsminin Özellikleri

Zafirah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Zafirah İsminin Sayı Analizi

Zafirah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
F: 7
İ: 12
R: 21
A: 1
H: 10

Zafirah isminin numerolojik değeri: 81

Zafirah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zafirah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehretme arık bu gününü de..
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Fatma Soyalan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan

Zafirah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zafirah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zafirah

Zafirah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zafirah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zafirah

Zafirah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zafirah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zafirah

Zafirah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zafirah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zafirah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zafirah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Uysal, Enerjik, Maceracı, Sakin olmalarıdır.

Zafirah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zafirah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Güven Vermeyen, Kırılgan, Gaddar, Panik olmalarıdır.

Zafirah isminin Notasyonları Nelerdir?

Zafirah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Zafirah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Zafirah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Zafirah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Zafirah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zafirah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zafirah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zafirah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zafirah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.