İsim Arama

Zafaran İsminin Anlamı Nedir? Zafaran Ne Demek?

Zafaran ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zafaran isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zafaran isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zafaran isminin anlamı nedir? Zafaran ne demek?

Zafaran isminin anlamı nedir?
  • Zafaran isminin cinsiyeti: Kız
  • Zafaran isminin kökeni: Arapça
  • Zafaran isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zafaran ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zafaran ismindeki harf sayısı: 7
  • Zafaran isminin rengi: Pembe
  • Zafaran isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Sinirli, Komik, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zafaran

Zafaran isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zafaran ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Zafaran isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zafaran İsmiyle Uyumlu İsimler

Zafaran İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gufran, Şükran, Zafirah, Nuran, Zafaran, Bürran, Amiran, Piran, Bedran, Perran

Zafaran İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bargiran, Zafir, Mîran, Emran, Ahran, Kamran, Yurtkuran, Boran, Zafira, Toran

Zafaran ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zafaran İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zafaran İsmi Konulabilir Mi?

Zafaran isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zafaran isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zafaran İsmi Caiz Mi?

Zafaran ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zafaran isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zafaran İsminin Özellikleri

Zafaran isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Zafaran İsminin Sayı Analizi

Zafaran isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
F: 7
A: 1
R: 21
A: 1
N: 17

Zafaran isminin numerolojik değeri: 77

Zafaran İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Zafaran İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol

Zafaran İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zafaran isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zafaran

Zafaran İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zafaran isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zafaran

Zafaran İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zafaran isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zafaran

Zafaran İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zafaran ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zafaran İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zafaran ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Uysal, Maceracı, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Zafaran İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zafaran ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Güven Vermeyen, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Zafaran isminin Notasyonları Nelerdir?

Zafaran isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
A: Adana
N: Niğde

Zafaran Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam

Zafaran isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
N: November

Zafaran isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün

Zafaran İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zafaran ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zafaran ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zafaran ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zafaran İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.