İsim Arama

Velma İsminin Anlamı Nedir? Velma Ne Demek?

Velma ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Velma isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Velma isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Velma isminin anlamı nedir? Velma ne demek?

Velma isminin anlamı nedir?
  • Velma isminin cinsiyeti: Kız
  • Velma isminin kökeni: Yunanca
  • Velma isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Velma ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Velma ismindeki harf sayısı: 5
  • Velma isminin rengi: Pembe
  • Velma isminin nitelikeri: Dinibütün, Çalışkan, Gösterişli, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Velma

Velma isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Velma ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Velma isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Velma İsmiyle Uyumlu İsimler

Velma İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Talma, Belma, Veliye, Nelma, Selma, Velma, Velide

Velma İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Velet, Velit, Velican, Veli, Veliyullah, Yılma, Kızılelma, Veliyüddin

Velma ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Velma İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Velma İsmi Konulabilir Mi?

Velma isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Velma isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Velma İsmi Caiz Mi?

Velma ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Velma isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Velma İsminin Özellikleri

Velma isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Velma İsminin Sayı Analizi

Velma isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
E: 6
L: 15
M: 16
A: 1

Velma isminin numerolojik değeri: 65

Velma İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Velma İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
Elimde ellerin olacak bir gün
Lüzumsuz sözler sarf etmek yerine
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda

Velma İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Velma isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Velma

Velma İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Velma isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Velma

Velma İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Velma isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Velma

Velma İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Velma ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Velma İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Velma ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Duygusal, Yetenekli, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Velma İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Velma ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Gereksiz İnatçı, Obur, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Velma isminin Notasyonları Nelerdir?

Velma isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
E: Edirne
L: Lüleburgaz
M: Muş
A: Adana

Velma Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
E: Ekrem
L: Lokum
M: Mehmet
A: Ahmet

Velma isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
E: Echo
L: Lima
M: Mike
A: Alfa

Velma isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
E: Engin
L: Levent
M: Merih
A: Aydın

Velma İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Velma ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Velma ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Velma ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Velma İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.