İsim Arama

Venus İsminin Anlamı Nedir? Venus Ne Demek?

Venus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Venus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Venus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Venus isminin anlamı nedir? Venus ne demek?

Venus isminin anlamı nedir?
  • Venus isminin cinsiyeti: Kız
  • Venus isminin kökeni: Yunanca
  • Venus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Venus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Venus ismindeki harf sayısı: 5
  • Venus isminin rengi: Pembe
  • Venus isminin nitelikeri: Dinibütün, Çalışkan, Misafirperver, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Venus

Venus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Venus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Venus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Venus İsmiyle Uyumlu İsimler

Venus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Venus, Venüs, Okyanus

Venus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uranus, Avernus, Delphinus, Cronus, Silouanus, Yunus, Veniamin, Stefanus, Theociymenus

Venus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Venus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Venus İsmi Konulabilir Mi?

Venus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Venus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Venus İsmi Caiz Mi?

Venus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Venus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Venus İsminin Özellikleri

Venus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Venus İsminin Sayı Analizi

Venus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
E: 6
N: 17
U: 25
S: 22

Venus isminin numerolojik değeri: 97

Venus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Venus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığın yine bana mutluluk verir
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Venus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Venus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Venus

Venus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Venus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Venus

Venus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Venus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Venus

Venus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Venus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Venus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Venus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Venus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Venus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Venus isminin Notasyonları Nelerdir?

Venus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
E: Edirne
N: Niğde
U: Uşak
S: Sinop

Venus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
E: Ekrem
N: Nizam
U: Ufuk
S: Serhat

Venus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
E: Echo
N: November
U: Uniform
S: Sierra

Venus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
E: Engin
N: Neptün
U: Umman
S: Seydi

Venus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Venus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Venus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Venus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Venus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.