İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Yunus İsminin Anlamı

  • Yunus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yunus isminin kökeni: Arapça
  • Yunus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yunus ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Yunus ismindeki harf sayısı: 5
  • Yunus isminin rengi: Mavi

Yunus İsminin Anlamı Nedir?

Yunus isminin anlamı nedir, Yunus ne demektir, Yunus ne anlama gelir, Yunus manası nedir?

Yunus İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Yunus ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Yunus İsmi Konulabilir Mi?

Yunus ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yunus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yunus İsmi Caiz Mi?

Yunus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yunus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Yunus İsminin Analizi

Yunus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yunus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Yunus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yunus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yunus İsminin Özellikleri

Yunus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yunus İsminin Numerolojisi

Yunus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
U: 25
N: 17
U: 25
S: 22

Yunus isminin numerolojik değeri: 117

Yunus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yunus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yemek yer iştahlı
Umut olur her bakışın
Ne olur sende benimle hep benim ol
Umut olur her bakışın
Saklarım seni en derin’de.

Yunus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yunus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yunus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yunus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yunus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yunus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yunus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • YUNUS EMRE: Firma Adı:YUNUS EMREYetkili:Sayın Yetkili Adres:KARŞIYAKA MH. 326 SK.NO:21 SARIKAYA/YOZGATŞehir / İlçe:Yozgat / SarıkayaGsm No: 0 532 775 28 86Web Sit...
  • Yunus Emre Yıldırımer: Yunus Emre Yıldırımer, 5 Şubat 1982 tarihinde Siirt’de doğmuştur. İlkokulu ve liseyi Diyarbakır'da okudu. Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ...
  • Yunus Günçe: Yunus Günçe, 13 Nisan 1976 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Tam adı Ali Yunus Günce’dır. Aslen Trabzon, Akçaabatlıdır.Marmara Üniversitesi İngiliz Dili...
  • Yunus Nadi Abalıoğlu: Cumhuriyet Gazetesi'nin kurucusu ve başyazarı olan gazeteci, yazar ve milletvekili. Gazeteci Yunus Nadi Abalıoğlu,1879 yılında Muğla'nın ilçesi Fethiy...
Yunus İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Yunus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
U: Ufuk
N: Nizam
U: Ufuk
S: Serhat

Yunus İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Yunus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
U: Umman
N: Neptün
U: Umman
S: Seydi

Yunus İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Yunus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
U: Uniform
N: November
U: Uniform
S: Sierra

Yunus İsminin TDK Notasyonu

Yunus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
U: Uşak
N: Niğde
U: Uşak
S: Sinop

Yunus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yunus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yunus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yunus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Yunus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Yunus Sarı
04.03.2016

Yunus koken olarak ıbranıcedır. Daha bunu yazan bir site göremedim. Filoloji bilmiyorsunuz. Size göre kurundaki kelimelerin hepsi arapça mi.

Ceren Özdemir
12.10.2015

Ben en çok okan ve yunus ismini seviyorum anlamları da çok güzel adımın anlamı da ceylan değil ceylan yavrusu.