İsim Arama

Vasiliki İsminin Anlamı Nedir? Vasiliki Ne Demek?

Vasiliki ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Vasiliki isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Vasiliki isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vasiliki isminin anlamı nedir? Vasiliki ne demek?

Vasiliki isminin anlamı nedir?
  • Vasiliki isminin cinsiyeti: Kız
  • Vasiliki isminin kökeni: Yunanca
  • Vasiliki isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vasiliki ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vasiliki ismindeki harf sayısı: 8
  • Vasiliki isminin rengi: Pembe
  • Vasiliki isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Gösterişli, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Vasiliki

Vasiliki isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vasiliki ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Vasiliki isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vasiliki İsmiyle Uyumlu İsimler

Vasiliki İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aniki, Aliki, Vasfiye, Angeliki, Vasıla, Vasiliki

Vasiliki İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vasilios, Vasileios, Vassaf, Vasak, Vasile, Vasıf, Vasyl, Vasıl, Vasim, Vasilis

Vasiliki ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vasiliki İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vasiliki İsmi Konulabilir Mi?

Vasiliki isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vasiliki isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vasiliki İsmi Caiz Mi?

Vasiliki ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vasiliki isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vasiliki İsminin Özellikleri

Vasiliki isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Vasiliki İsminin Sayı Analizi

Vasiliki isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
S: 22
İ: 12
L: 15
İ: 12
K: 14
İ: 12

Vasiliki isminin numerolojik değeri: 115

Vasiliki İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Vasiliki İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
Ansızın çıkıverdin karşıma
Seher Merve
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Kalbim çarpıyor
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim

Vasiliki İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vasiliki isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vasiliki

Vasiliki İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vasiliki isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vasiliki

Vasiliki İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vasiliki isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vasiliki

Vasiliki İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vasiliki ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vasiliki İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vasiliki ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Espirili, Enerjik, Yetenekli, Romantik olmalarıdır.

Vasiliki İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vasiliki ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Obur, Kıskanç olmalarıdır.

Vasiliki isminin Notasyonları Nelerdir?

Vasiliki isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
İ: İzmir

Vasiliki Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
İ: İrfan

Vasiliki isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
S: Sierra
İ:
L: Lima
İ:
K: Kilo
İ:

Vasiliki isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
İ: İstif

Vasiliki İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vasiliki ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vasiliki ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vasiliki ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vasiliki İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.