İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Vasfiye İsminin Anlamı Nedir?

  • Vasfiye isminin cinsiyeti: Kız
  • Vasfiye isminin kökeni: Arapça
  • Vasfiye isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vasfiye ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vasfiye ismindeki harf sayısı: 7
  • Vasfiye isminin rengi: Pembe
  • Vasfiye isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Dürüst, Sinirli, Yaramaz, Maceracı, Çalışkan

Vasfiye İsminin Anlamı

Vasfiye isminin anlamı nedir?

Vasfiye isminin anlamı nedir, Vasfiye ne demektir, Vasfiye ne anlama gelir, Vasfiye manası nedir?

Vasfiye İsminin Analizi

Vasfiye isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vasfiye ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Vasfiye İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Vasfiye İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vasfiye İsminin Özellikleri

Vasfiye isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Vasfiye İsminin Diyanetteki Anlamı

Vasfiye isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Vasfiye isminin anlamı: Nitelikli.

Vasfiye İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Vasfiye ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Vasfiye ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Vasfiye ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Vasfiye ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Vasfiye İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Vasfiye ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Vasfiye İsmi Konulabilir Mi?

Vasfiye ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vasfiye isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vasfiye İsmi Caiz Mi?

Vasfiye ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vasfiye isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Vasfiye İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Popüler Erkek İsimleri

Vasfiye İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığın bile bana neşe veriyor
Aşk kokan günler için kollarımda olmalısın yar
Sensiz olan her an bana bir azap
Fakat sen erişilmez nede ulaşılmazdım ama hep çekiciydin
İçimde umut içimde özlem oldun
Yollarım bir tek seni gösterir
En güzel yarınlar için bana sen gereklisin

Vasfiye İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vasfiye isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vasfiye İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vasfiye isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vasfiye İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vasfiye isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vasfiye İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vasfiye ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vasfiye İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Vasfiye Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
S: Serhat
F: Fatih
İ: İrfan
Y: Yahya
E: Ekrem

Vasfiye İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Vasfiye isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
S: Seydi
F: Felenk
İ: İstif
Y: Yılmaz
E: Engin

Vasfiye İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Vasfiye isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
S: Sierra
F: Foxtrot
İ:
Y: Yankee
E: Echo

Vasfiye İsminin TDK Notasyonu

Vasfiye isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
S: Sinop
F: Fatsa
İ: İzmir
Y: Yozgat
E: Edirne

Vasfiye İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vasfiye ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vasfiye ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vasfiye ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Vasfiye İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Vasfiyenur
10.02.2019

İsmi vasfiye olan kişi sayısını bence arttirmaliyiz :).

Vasfiye Öztunç
08.05.2018

Mükemmel.