İsim Arama

Varvara İsminin Anlamı Nedir? Varvara Ne Demek?

Varvara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Varvara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Varvara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Varvara isminin anlamı nedir? Varvara ne demek?

Varvara isminin anlamı nedir?
  • Varvara isminin cinsiyeti: Kız
  • Varvara isminin kökeni: Yunanca
  • Varvara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Varvara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Varvara ismindeki harf sayısı: 7
  • Varvara isminin rengi: Pembe
  • Varvara isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Varvara

Varvara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Varvara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Varvara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Varvara İsmiyle Uyumlu İsimler

Varvara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cynara, Megara, Sahara, Gulnara, Gülara, Zahara, Alara, Naara, Varda, Azhara

Varvara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Varol, Çaykara, Ara, Vardar, Varaş, Kara, Çankara, Baykara, Varal, Varazadat

Varvara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Varvara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Varvara İsmi Konulabilir Mi?

Varvara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Varvara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Varvara İsmi Caiz Mi?

Varvara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Varvara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Varvara İsminin Özellikleri

Varvara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Varvara İsminin Sayı Analizi

Varvara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
R: 21
V: 27
A: 1
R: 21
A: 1

Varvara isminin numerolojik değeri: 99

Varvara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Varvara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığıyla bana umut verensin
Artık bu gönül sadece senindir yar
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Varlığıyla bana umut verensin
Artık bu gönül sadece senindir yar
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar

Varvara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Varvara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Varvara

Varvara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Varvara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Varvara

Varvara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Varvara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Varvara

Varvara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Varvara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Varvara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Varvara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Varvara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Varvara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Varvara isminin Notasyonları Nelerdir?

Varvara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
R: Rize
V: Van
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Varvara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
R: Rasim
V: Vehbi
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Varvara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
R: Romeo
V: Victor
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Varvara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
R: Reis
V: Vatan
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Varvara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Varvara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Varvara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Varvara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Varvara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.