İsim Arama

Vara İsminin Anlamı Nedir? Vara Ne Demek?

Vara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Vara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Vara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vara isminin anlamı nedir? Vara ne demek?

Vara isminin anlamı nedir?
  • Vara isminin cinsiyeti: Kız
  • Vara isminin kökeni: Yunanca
  • Vara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vara ismindeki harf sayısı: 4
  • Vara isminin rengi: Pembe
  • Vara isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Vara

Vara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Vara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vara İsmiyle Uyumlu İsimler

Vara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hadara, Varda, Inara, Azhara, Adara, Thara, Suhara, Mara, Tara, Manara

Vara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çaykara, Beykara, Uçkara, Varol, Başkara, Vargın, Ara, Vardvan, Erenkara, Varazadat

Vara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vara İsmi Konulabilir Mi?

Vara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vara İsmi Caiz Mi?

Vara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vara İsminin Özellikleri

Vara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Vara İsminin Sayı Analizi

Vara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
R: 21
A: 1

Vara isminin numerolojik değeri: 50

Vara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Vara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığınla aşka doymak isterim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Vara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vara

Vara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vara

Vara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vara

Vara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Vara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Vara isminin Notasyonları Nelerdir?

Vara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Vara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Vara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Vara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Vara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.