İsim Arama

Vara İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Vara isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Vara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vara isminin anlamı nedir? Vara ne demek?

  • Vara isminin cinsiyeti: Kız
  • Vara isminin kökeni: Yunanca
  • Vara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vara ismindeki harf sayısı: 4
  • Vara isminin rengi: Pembe
  • Vara isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Komik

Vara İsminin Anlamı Nedir? Vara Ne Demek?

Vara isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Vara İsminin Analizi

Vara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Vara İsminin Harf ve Sayı Analizi

Vara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vara İsmiyle Uyumlu İsimler

Vara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mahara, Vara, Sahara, Megara, Aldara, Dilara, Hadjara, Gülara, Naara, Samara

Vara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Varazadat, Kara, Varaş, Vardges, Taykara, Uçkara, Bozkara, Çalkara, Beykara, Varaka 

Vara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vara İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Vara ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Vara İsmi Konulabilir Mi?

Vara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vara İsmi Caiz Mi?

Vara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vara İsminin Diyanetteki Anlamı

Vara isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Vara isminin anlamı: yabancı

Vara İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Vara ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Vara ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Vara ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Vara ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Vara İsminin Özellikleri

Vara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Vara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Vara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığına şükürler olsun, günüm günüme yetmiyor
Ah ah esmer yüzlüm benim (Güzel yüzlüm benim)
R est çektim hayata, umut yarına kalsın
Ah ah esmer yüzlüm benim (Güzel yüzlüm benim)

Vara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vara

Vara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vara

Vara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vara

Vara İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Vara isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Vara isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Vara isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Vara isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Vara isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Vara isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Vara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Vara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Vara isminin Notasyonları Nelerdir?

Vara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Vara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Vara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Vara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Vara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

vara isminin numerolojisi, vara isminin enerjisi, vara isminin arapça yazlışı, vara isminin hikayesi, vara isminin burcu, vara isminin uğurlu sayısı, vara isminin ebced değeri, vara isminin rengi, vara isminin harf analizi