İsim Arama

Velide İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Velide isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Velide isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Velide isminin anlamı nedir? Velide ne demek?

  • Velide isminin cinsiyeti: Kız
  • Velide isminin kökeni: Arapça
  • Velide isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Velide ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Velide ismindeki harf sayısı: 6
  • Velide isminin rengi: Pembe
  • Velide isminin nitelikeri: Dinibütün, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Agresif

Velide İsminin Anlamı Nedir? Velide Ne Demek?

Velide isminin anlamı nedir?

Velide İsminin Analizi

Velide isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Velide ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Velide İsminin Harf ve Sayı Analizi

Velide isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Velide İsmiyle Uyumlu İsimler

Velide İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mürşide, Canfide, Zaide, Cedide, Neşide, Mezide, Reşide, Maide, Velide, Jülide

Velide İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Veliyüddin, Veli, Zoraide, Velit, Velet, Cihandide, Şide, Velican, Veliyullah

Velide ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Velide İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Velide İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Velide ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Velide İsmi Konulabilir Mi?

Velide isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Velide isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Velide İsmi Caiz Mi?

Velide ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Velide isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Velide İsminin Diyanetteki Anlamı

Velide isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Velide isminin anlamı: 1. Yeni doğmuş çocuk. 2. Köle, kul, cariye.

Velide İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Velide ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Velide ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Velide ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Velide ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Velide İsminin Özellikleri

Velide isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Velide İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Velide İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığıyla bana umut verensin
Elimden tutmana ihtiyacım var
Laleler açtı şu gönlümde
İsmini duymak bile mutlu ediyordu beni
Derdimin dermanı aşkım canım Esvedim
Elimden tutmana ihtiyacım var

Velide İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Velide isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Velide

Velide İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Velide isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Velide

Velide İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Velide isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Velide

Velide İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Velide isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Velide isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Velide isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Velide isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Velide isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Velide isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Velide İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Velide ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Velide İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Velide ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Velide İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Velide ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Velide isminin Notasyonları Nelerdir?

Velide isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
D: Denizli
E: Edirne

Velide Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
D: Davut
E: Ekrem

Velide isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
E: Echo
L: Lima
İ:
D: Delta
E: Echo

Velide isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
D: Deniz
E: Engin

Velide İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Velide ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Velide ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Velide ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Velide İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

velide isminin numerolojisi, velide isminin enerjisi, velide isminin arapça yazlışı, velide isminin hikayesi, velide isminin burcu, velide isminin uğurlu sayısı, velide isminin ebced değeri, velide isminin rengi, velide isminin harf analizi