İsim Arama

Vangelis İsminin Anlamı Nedir? Vangelis Ne Demek?

Vangelis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Vangelis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Vangelis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vangelis isminin anlamı nedir? Vangelis ne demek?

Vangelis isminin anlamı nedir?
  • Vangelis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Vangelis isminin kökeni: Yunanca
  • Vangelis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vangelis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vangelis ismindeki harf sayısı: 8
  • Vangelis isminin rengi: Mavi
  • Vangelis isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Vangelis

Vangelis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vangelis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Vangelis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vangelis İsmiyle Uyumlu İsimler

Vangelis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Melis, Phylis, Philis, Elis, Vanessa, Nellis, Ardelis, Dalis, Doralis, Lilis

Vangelis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Arlis, Apostolis, Salis, Vanik, Halis, Aristotelis, Selis, Vaniah, Muhlis, Vasilis

Vangelis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vangelis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vangelis İsmi Konulabilir Mi?

Vangelis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vangelis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vangelis İsmi Caiz Mi?

Vangelis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vangelis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vangelis İsminin Özellikleri

Vangelis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Vangelis İsminin Sayı Analizi

Vangelis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
N: 17
G: 8
E: 6
L: 15
İ: 12
S: 22

Vangelis isminin numerolojik değeri: 108

Vangelis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Vangelis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ve inan büyük bir sevda masalıydık
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Gamzelerine dalıp gidiyorum
Eninde sonunda benim olacaksın
Lafta sözde değil candan sevdim
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Sen gidersen ben biterim.

Vangelis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vangelis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vangelis

Vangelis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vangelis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vangelis

Vangelis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vangelis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vangelis

Vangelis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vangelis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vangelis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vangelis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Vangelis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vangelis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Vangelis isminin Notasyonları Nelerdir?

Vangelis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Vangelis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Vangelis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
İ:
S: Sierra

Vangelis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Vangelis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vangelis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vangelis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vangelis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vangelis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.