İsim Arama

Urian İsminin Anlamı Nedir? Urian Ne Demek?

Urian ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Urian isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Urian isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Urian isminin anlamı nedir? Urian ne demek?

Urian isminin anlamı nedir?
  • Urian isminin cinsiyeti: Erkek
  • Urian isminin kökeni: Yunanca
  • Urian isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Urian ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Urian ismindeki harf sayısı: 5
  • Urian isminin rengi: Mavi
  • Urian isminin nitelikeri: Modern, Komik, Yaramaz, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Urian

Urian isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Urian ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Urian isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Urian İsmiyle Uyumlu İsimler

Urian İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Urit, Titian, Benian, Uriana, Madian

Urian İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uria, Khristian, Uriël, Ahian, Urijah, Midian, Uriyah, Uriah, Jamian, Sabastian

Urian ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Urian İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Urian İsmi Konulabilir Mi?

Urian isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Urian isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Urian İsmi Caiz Mi?

Urian ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Urian isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Urian İsminin Özellikleri

Urian isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Urian İsminin Sayı Analizi

Urian isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
R: 21
İ: 12
A: 1
N: 17

Urian isminin numerolojik değeri: 76

Urian İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Urian İsmi İle Akrostiş Şiirler

Usanmayıp hep sana geldim bende
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Nergizler açarken balkonda gördüm seni,

Urian İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Urian isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Urian

Urian İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Urian isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Urian

Urian İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Urian isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Urian

Urian İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Urian ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Urian İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Urian ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Maceracı, Enerjik, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Urian İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Urian ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Gaddar, Kırılgan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Urian isminin Notasyonları Nelerdir?

Urian isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana
N: Niğde

Urian Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet
N: Nizam

Urian isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
R: Romeo
İ:
A: Alfa
N: November

Urian isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın
N: Neptün

Urian İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Urian ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Urian ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Urian ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Urian İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.