İsim Arama

Thanasis İsminin Anlamı Nedir? Thanasis Ne Demek?

Thanasis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thanasis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thanasis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thanasis isminin anlamı nedir? Thanasis ne demek?

Thanasis isminin anlamı nedir?
  • Thanasis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Thanasis isminin kökeni: Yunanca
  • Thanasis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thanasis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thanasis ismindeki harf sayısı: 8
  • Thanasis isminin rengi: Mavi
  • Thanasis isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thanasis

Thanasis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thanasis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Thanasis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thanasis İsmiyle Uyumlu İsimler

Thanasis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Persis, Thaisa, Thady, Stasis, Thamina, Nemesis, Tharah, Thalia, Thalassa, Thana

Thanasis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thad, Thamyris, Thanatos, Thabet, Thaniel, Anastasis, Thaddeus, Thanasis, Than, Thanos

Thanasis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thanasis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thanasis İsmi Konulabilir Mi?

Thanasis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thanasis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thanasis İsmi Caiz Mi?

Thanasis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thanasis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thanasis İsminin Özellikleri

Thanasis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Thanasis İsminin Sayı Analizi

Thanasis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1
S: 22
İ: 12
S: 22

Thanasis isminin numerolojik değeri: 109

Thanasis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Thanasis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hülyalarımı çaldın
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Thanasis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thanasis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thanasis

Thanasis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thanasis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thanasis

Thanasis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thanasis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thanasis

Thanasis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thanasis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thanasis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thanasis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Thanasis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thanasis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Thanasis isminin Notasyonları Nelerdir?

Thanasis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
S: Sinop

Thanasis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
S: Serhat

Thanasis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa
S: Sierra
İ:
S: Sierra

Thanasis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
S: Seydi

Thanasis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thanasis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thanasis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thanasis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thanasis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.