İsim Arama

Than İsminin Anlamı Nedir? Than Ne Demek?

Than ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Than isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Than isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Than isminin anlamı nedir? Than ne demek?

Than isminin anlamı nedir?
  • Than isminin cinsiyeti: Erkek
  • Than isminin kökeni: Yunanca
  • Than isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Than ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Than ismindeki harf sayısı: 4
  • Than isminin rengi: Mavi
  • Than isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Than

Than isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Than ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Than isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Than İsmiyle Uyumlu İsimler

Than İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ümmühan, Dilhan, Binhan, Tharah, Nurcihan, Reyhan, Thana, Nihan, Duhan, Perihan

Than İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Güneşhan, Özayhan, Bahadırhan, Yalazahan, Tutuhan, Ağahan, Tuğhan, Şerefhan, Günhan, Aslanhan

Than ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Than İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Than İsmi Konulabilir Mi?

Than isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Than isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Than İsmi Caiz Mi?

Than ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Than isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Than İsminin Özellikleri

Than isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Than İsminin Sayı Analizi

Than isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
N: 17

Than isminin numerolojik değeri: 52

Than İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Than İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni özlüyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..

Than İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Than isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Than

Than İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Than isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Than

Than İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Than isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Than

Than İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Than ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Than İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Than ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Than İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Than ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Than isminin Notasyonları Nelerdir?

Than isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Than Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Than isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Than isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Than İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Than ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Than ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Than ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Than İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.