İsim Arama

Thanatos İsminin Anlamı Nedir? Thanatos Ne Demek?

Thanatos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thanatos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thanatos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thanatos isminin anlamı nedir? Thanatos ne demek?

Thanatos isminin anlamı nedir?
  • Thanatos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Thanatos isminin kökeni: Yunanca
  • Thanatos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thanatos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thanatos ismindeki harf sayısı: 8
  • Thanatos isminin rengi: Mavi
  • Thanatos isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thanatos

Thanatos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thanatos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Thanatos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thanatos İsmiyle Uyumlu İsimler

Thanatos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thady, Thana, Thalia, Thamina, Ağustos, Thais, Thaisa, Thalassa, Thara, Tharah

Thanatos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aristos, Aetos, Thamyris, Nikostratos, Arktos, Than, Thanos, Tatos, Thaddeus, Adrastos

Thanatos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thanatos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thanatos İsmi Konulabilir Mi?

Thanatos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thanatos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thanatos İsmi Caiz Mi?

Thanatos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thanatos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thanatos İsminin Özellikleri

Thanatos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Thanatos İsminin Sayı Analizi

Thanatos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1
T: 24
O: 18
S: 22

Thanatos isminin numerolojik değeri: 117

Thanatos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Thanatos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Of çeker alır başımı giderim buradan
Serhat Gülseren

Thanatos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thanatos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thanatos

Thanatos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thanatos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thanatos

Thanatos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thanatos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thanatos

Thanatos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thanatos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thanatos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thanatos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Thanatos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thanatos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Thanatos isminin Notasyonları Nelerdir?

Thanatos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
T: Tokat
O: Ordu
S: Sinop

Thanatos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
T: Temel
O: Osman
S: Serhat

Thanatos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa
T: Tanfo
O: Oscar
S: Sierra

Thanatos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
T: Turgut
O: Oruç
S: Seydi

Thanatos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thanatos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thanatos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thanatos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thanatos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.