İsim Arama

Thanos İsminin Anlamı Nedir? Thanos Ne Demek?

Thanos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Thanos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Thanos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thanos isminin anlamı nedir? Thanos ne demek?

Thanos isminin anlamı nedir?
  • Thanos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Thanos isminin kökeni: Yunanca
  • Thanos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thanos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thanos ismindeki harf sayısı: 6
  • Thanos isminin rengi: Mavi
  • Thanos isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Thanos

Thanos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thanos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Thanos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thanos İsmiyle Uyumlu İsimler

Thanos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thamina, Tharah, Thana, Thara, Thady, Thaisa, Thalia, Thais, Thalassa

Thanos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thamyris, Minos, Thabet, Damianos, Thad, Loukanos, Zağnos, Kyanos, Thanos, Thaniel

Thanos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thanos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thanos İsmi Konulabilir Mi?

Thanos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thanos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thanos İsmi Caiz Mi?

Thanos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thanos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thanos İsminin Özellikleri

Thanos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Thanos İsminin Sayı Analizi

Thanos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
A: 1
N: 17
O: 18
S: 22

Thanos isminin numerolojik değeri: 92

Thanos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Thanos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Thanos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thanos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thanos

Thanos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thanos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thanos

Thanos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thanos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thanos

Thanos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thanos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thanos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thanos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Thanos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thanos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Thanos isminin Notasyonları Nelerdir?

Thanos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
O: Ordu
S: Sinop

Thanos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
O: Osman
S: Serhat

Thanos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
O: Oscar
S: Sierra

Thanos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
O: Oruç
S: Seydi

Thanos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thanos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thanos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thanos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thanos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.