İsim Arama

Theo İsminin Anlamı Nedir? Theo Ne Demek?

Theo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Theo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Theo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Theo isminin anlamı nedir? Theo ne demek?

Theo isminin anlamı nedir?
 • Theo isminin cinsiyeti: Erkek
 • Theo isminin kökeni: Yunanca
 • Theo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Theo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Theo ismindeki harf sayısı: 4
 • Theo isminin rengi: Mavi
 • Theo isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Theo

Theo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Theo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Theo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Theo İsmiyle Uyumlu İsimler

Theo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theodora, Theophania, Thera, Theadora, Thekla, Theano, Theola, Theophanie, Theresia, Themis

Theo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theophilus, Zaccheo, Thessalonica, Rheo, Thessaly, Theros, Theociymenus, Theran, Theodore, Theos

Theo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Theo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Theo İsmi Konulabilir Mi?

Theo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Theo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Theo İsmi Caiz Mi?

Theo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Theo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Theo İsminin Özellikleri

Theo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Theo İsminin Sayı Analizi

Theo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
O: 18

Theo isminin numerolojik değeri: 58

Theo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Theo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Hala buradayım bak , seninleyim
En çok da ahu gözlerini özledim
Olumsuzlukları unut artık ey yarim

Theo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Theo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Theo

Theo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Theo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Theo

Theo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Theo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Theo

Theo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Theodor Herzl: Gazeteci, Siyaset adamı, siyonizmin kurucusuTevrat'ta anlatıldığı gibi "vadedilmiş topraklar" Kudüs'te bir israil Devleti kurmak için çabalamıştır.Theodor Herzl, 21 Mayıs 1860 tarihinde Macaristan, Budapeşte’de Yahudi bir aile olan Jakob Herzl, Jeanette Herzl çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Altı yaşındayken Yahudi ilkokuluna yazıldı. 18 yaşındayken ailesiyle birlikte Avusturya’nın Viyana şehrine taşındı. Viyana Üniversitesi Hukuk Fakültesinden avukat olarak mezun olmasına rağmen avukatlık yapmad...
 • Theo James: Theo James, 16 Aralık 1984 tarihinde İngiltere, Oxfordshire’de doğmuştur. Asıl adı Teo Taptiklis’dir. Annesi Jane Martin, babası Philip Taptiklis’dir. 2si kız 4 kardeşi vardır. Aylesbury Gramer Okulundan mezun olduktan sonra Nottingham Üniversitesinde felsefe üzerine eğitim gördü. Oyunculuk kariyerinin dışındarak “Shere Khan” adlı bir müzik gurubunda müzisyenliğine devam etmektedir.Theo James, 2014 yılında “Uyumsuz” adlı sinema filmindebaşrollerini Shailene Woodley ve Kate Winslet ile paylaştı.F...
 • Theodor Wiesengrund Adorno: Theodor Wiesengrund Adorno, 1903 doğumlu, felsefe ve sosyoloji profesörü,dünyaca ünlü Alman filozof. Theodor Wiesengrund Adorno, 11 Eylül 1903’te Frankfurt’ta Yahudi şarap tüccarı Oskar Wiesengrund ve İtalyan, Katolik bir opera şarkıcısı olan Maria Calvelli-Adorno’nun oğlu olarak dünyaya geldi.Annesi, piyanist olan kardeşiyle birlikte sahne alıyordu. Müzik yeteneğiyle doğduğu düşünülen Adorno, önce besteciler yetiştiren Bernhard Sekles’ten piyano öğrendi. Ortaokula giderken bir yandan da özel ol...
 • Theodore Roosevelt: 26. Amerika Birleşik Devletleri Başkanıdır.Theodore Roosevelt, 27 Ekim 1858 tarihinde Manhattan, New York, ABD’da doğmuştur. Babası Hollanda göçmeni, annesi İngiliz asıllıdır. Harvard Üniversitesinden 1880 yılında mezun oldu. Ardından Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ancak ilk yıl içinde okuldan ayrıldı. 1881 yılında 23 yaşında iken Cumdan New York Eyalet Meclisine girdi. Bir dönem çalıştıktan sonra 1884 yılında eşi ve annesinin aynı günde ölmesinden duyduğu acı ile siyasetten çekil...
Theo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Theo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Sırdaş olmalarıdır.

Theo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Theo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık olmalarıdır.

Theo isminin Notasyonları Nelerdir?

Theo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
O: Ordu

Theo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
O: Osman

Theo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
O: Oscar

Theo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
O: Oruç

Theo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Theo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Theo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Theo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Theo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.