İsim Arama

Thelka İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Thelka isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Thelka isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Thelka isminin anlamı nedir? Thelka ne demek?

  • Thelka isminin cinsiyeti: Kız
  • Thelka isminin kökeni: Yunanca
  • Thelka isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Thelka ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Thelka ismindeki harf sayısı: 6
  • Thelka isminin rengi: Pembe
  • Thelka isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Gösterişli, Hayalperest, İnatçı

Thelka İsminin Anlamı Nedir? Thelka Ne Demek?

Thelka isminin anlamı nedir?

Thelka İsminin Analizi

Thelka isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Thelka ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Thelka İsminin Harf ve Sayı Analizi

Thelka isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Thelka İsmiyle Uyumlu İsimler

Thelka İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theresa, Theone, Themis, Theona, Thekla, Theophanie, Theta, Theresia, Thelka, Theora

Thelka İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Thessalonica, Theophilus, Theodore, Theo, Theociymenus, Theodor, Theros, Therius, Theos, Theodon

Thelka ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Thelka İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Thelka İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Thelka ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Thelka İsmi Konulabilir Mi?

Thelka isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Thelka isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Thelka İsmi Caiz Mi?

Thelka ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Thelka isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Thelka İsminin Diyanetteki Anlamı

Thelka isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Thelka isminin anlamı: Allah `ın zafer

Thelka İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Thelka ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Thelka ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Thelka ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Thelka ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Thelka İsminin Özellikleri

Thelka isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Thelka İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Thelka İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Hasretlik özlemlik inan bitecek
En çok istediğim sensin sevdiğim
Lüzüm yok her sözümü düzeltmene
Kalbinin derinlerindedir yerim
Aradığım tüm güzellikler sende gizliydi

Thelka İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Thelka isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Thelka

Thelka İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Thelka isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Thelka

Thelka İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Thelka isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Thelka

Thelka İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Thelka isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Thelka isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Thelka isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Thelka isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Thelka isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Thelka isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Thelka İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Thelka ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Thelka İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Thelka ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Yetenekli, Romantik, Girişken olmalarıdır.

Thelka İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Thelka ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Obur, Kıskanç, Agresif olmalarıdır.

Thelka isminin Notasyonları Nelerdir?

Thelka isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
L: Lüleburgaz
K: Kars
A: Adana

Thelka Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
L: Lokum
K: Kadri
A: Ahmet

Thelka isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
L: Lima
K: Kilo
A: Alfa

Thelka isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
L: Levent
K: Kalyon
A: Aydın

Thelka İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Thelka ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Thelka ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Thelka ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Thelka İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

thelka isminin numerolojisi, thelka isminin enerjisi, thelka isminin arapça yazlışı, thelka isminin hikayesi, thelka isminin burcu, thelka isminin uğurlu sayısı, thelka isminin ebced değeri, thelka isminin rengi, thelka isminin harf analizi