İsim Arama

Themis İsminin Anlamı Nedir? Themis Ne Demek?

Themis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Themis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Themis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Themis isminin anlamı nedir? Themis ne demek?

Themis isminin anlamı nedir?
  • Themis isminin cinsiyeti: Kız
  • Themis isminin kökeni: Yunanca
  • Themis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Themis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Themis ismindeki harf sayısı: 6
  • Themis isminin rengi: Pembe
  • Themis isminin nitelikeri: Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Themis

Themis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Themis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Themis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Themis İsmiyle Uyumlu İsimler

Themis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lamis, Theone, Theophilia, Thekla, Thera, Theora, Theophania, Themis, Theola, Theano

Themis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theodore, Therius, Thessalonica, Ramis, Theos, Theo, Theodon, Theociymenus, Thessaly, Theodor

Themis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Themis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Themis İsmi Konulabilir Mi?

Themis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Themis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Themis İsmi Caiz Mi?

Themis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Themis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Themis İsminin Özellikleri

Themis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Themis İsminin Sayı Analizi

Themis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
H: 10
E: 6
M: 16
İ: 12
S: 22

Themis isminin numerolojik değeri: 90

Themis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Themis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hülyalarımı çaldın
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Themis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Themis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Themis

Themis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Themis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Themis

Themis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Themis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Themis

Themis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Themis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Themis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Themis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Sakin, Duygusal, Zeki, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Themis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Themis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Themis isminin Notasyonları Nelerdir?

Themis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
S: Sinop

Themis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
S: Serhat

Themis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
M: Mike
İ:
S: Sierra

Themis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
H: Halat
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
S: Seydi

Themis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Themis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Themis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Themis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Themis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.