İsim Arama

Mimis İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Mimis isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Mimis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mimis isminin anlamı nedir? Mimis ne demek?

  • Mimis isminin cinsiyeti: Kız
  • Mimis isminin kökeni: Yunanca
  • Mimis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mimis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mimis ismindeki harf sayısı: 5
  • Mimis isminin rengi: Pembe
  • Mimis isminin nitelikeri: Uyumlu, Yaramaz, Dürüst

Mimis İsminin Anlamı Nedir? Mimis Ne Demek?

Mimis isminin anlamı nedir?

Mimis İsminin Analizi

Mimis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mimis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Mimis İsminin Harf ve Sayı Analizi

Mimis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mimis İsmiyle Uyumlu İsimler

Mimis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Semiramis, Mimis, Mima, Artemis, Sinemis, Lamis, Themis, Mimoza

Mimis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hamis, Ramis

Mimis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mimis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mimis İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Mimis ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Mimis İsmi Konulabilir Mi?

Mimis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mimis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mimis İsmi Caiz Mi?

Mimis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mimis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mimis İsminin Diyanetteki Anlamı

Mimis isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Mimis isminin anlamı: Hasat tanrıçası

Mimis İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Mimis ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Mimis ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Mimis ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Mimis ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Mimis İsminin Özellikleri

Mimis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Mimis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Mimis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mustafa Ermişcan
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Mustafa Ermişcan
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Mimis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mimis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mimis

Mimis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mimis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mimis

Mimis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mimis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mimis

Mimis İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Mimis isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Mimis isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Mimis isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Mimis isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Mimis isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Mimis isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Mimis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Mimis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Mimis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mimis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Mimis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mimis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Mimis isminin Notasyonları Nelerdir?

Mimis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
İ: İzmir
M: Muş
İ: İzmir
S: Sinop

Mimis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
İ: İrfan
M: Mehmet
İ: İrfan
S: Serhat

Mimis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
İ:
M: Mike
İ:
S: Sierra

Mimis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
İ: İstif
M: Merih
İ: İstif
S: Seydi

Mimis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mimis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mimis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mimis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mimis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

mimis isminin numerolojisi, mimis isminin enerjisi, mimis isminin arapça yazlışı, mimis isminin hikayesi, mimis isminin burcu, mimis isminin uğurlu sayısı, mimis isminin ebced değeri, mimis isminin rengi, mimis isminin harf analizi