İsim Arama

Telesphoros İsminin Anlamı Nedir? Telesphoros Ne Demek?

Telesphoros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Telesphoros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Telesphoros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Telesphoros isminin anlamı nedir? Telesphoros ne demek?

Telesphoros isminin anlamı nedir?
  • Telesphoros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Telesphoros isminin kökeni: Yunanca
  • Telesphoros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Telesphoros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Telesphoros ismindeki harf sayısı: 11
  • Telesphoros isminin rengi: Mavi
  • Telesphoros isminin nitelikeri: Romantik, Çalışkan, Gösterişli, Dürüst, Haylaz, Tez Canlı, Pozitif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Telesphoros

Telesphoros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Telesphoros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Telesphoros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Telesphoros İsmiyle Uyumlu İsimler

Telesphoros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Telvin, Keros, Katharos, Telmize, Kairos

Telesphoros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Theros, Anargyros, Kristophoros, Telimer, Stavros, Homeros, Eleutheros, Petros, Isidoros, Eros

Telesphoros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Telesphoros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Telesphoros İsmi Konulabilir Mi?

Telesphoros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Telesphoros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Telesphoros İsmi Caiz Mi?

Telesphoros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Telesphoros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Telesphoros İsminin Özellikleri

Telesphoros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Telesphoros İsminin Sayı Analizi

Telesphoros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
E: 6
L: 15
E: 6
S: 22
P: 20
H: 10
O: 18
R: 21
O: 18
S: 22

Telesphoros isminin numerolojik değeri: 182

Telesphoros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 1 olanlar:DUYGUSAL

Karakterinin en belirgin özelliği duygusallık.Hayatına duygularınla yön veriyorsun.Önemli kararlar alırken bile mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Ancak sezgilerin güçlü olduğu için çoğunlukla doğru kararlar alıyorsun.Hayatın temelinin 'sevgi' olduğuna inanıyorsun.Felsefen sevmek ve sevilmek.Kimseden nefret etmemek başlıca kuralın.Sevgini olabildiğince çok insana vermek istiyorsun.İnsanlar da seni seviyor.Duygusallığın iş yaşamını da etkiliyor.Sevmediğin ve insanlığa yararlı olamadığın işlerde çalışmak istemiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise sonsuz aşk ve sadakat

Telesphoros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Prensim oldun beyaz atınla
Hülyalarımı çaldın
Of çeker ağlarım giderim buradan
Rengarenk hayallerimiz vardı
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Telesphoros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Telesphoros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Telesphoros

Telesphoros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Telesphoros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Telesphoros

Telesphoros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Telesphoros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Telesphoros

Telesphoros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Telesphoros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Telesphoros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Telesphoros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Duygusal, Yetenekli, Espirili, Özgüvenli, Sakin, Sırdaş, Maceracı olmalarıdır.

Telesphoros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Telesphoros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gereksiz İnatçı, Obur, Baskıcı, Kendini Beğenmiş, Panik, İçine Kapanık, Gaddar olmalarıdır.

Telesphoros isminin Notasyonları Nelerdir?

Telesphoros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
S: Sinop
P: Polatlı
H: Hatay
O: Ordu
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Telesphoros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
S: Serhat
P: Poyraz
H: Hasan
O: Osman
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Telesphoros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
E: Echo
L: Lima
E: Echo
S: Sierra
P: Papa
H: Hotel
O: Oscar
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Telesphoros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
E: Engin
L: Levent
E: Engin
S: Seydi
P: Poyraz
H: Halat
O: Oruç
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Telesphoros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Telesphoros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Telesphoros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Telesphoros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Telesphoros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.