İsim Arama

Telly İsminin Anlamı Nedir? Telly Ne Demek?

Telly ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Telly isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Telly isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Telly isminin anlamı nedir? Telly ne demek?

Telly isminin anlamı nedir?
  • Telly isminin cinsiyeti: Erkek
  • Telly isminin kökeni: Yunanca
  • Telly isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Telly ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Telly ismindeki harf sayısı: 5
  • Telly isminin rengi: Mavi
  • Telly isminin nitelikeri: Romantik, Çalışkan, Gösterişli, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Telly

Telly isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Telly ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Telly isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Telly İsmiyle Uyumlu İsimler

Telly İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Telmize, Telvin

Telly İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tellibey, Telly, Tolly, Telesphoros, Telimer, Telim

Telly ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Telly İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Telly İsmi Konulabilir Mi?

Telly isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Telly isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Telly İsmi Caiz Mi?

Telly ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Telly isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Telly İsminin Özellikleri

Telly isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Telly İsminin Sayı Analizi

Telly isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
E: 6
L: 15
L: 15
Y: 28

Telly isminin numerolojik değeri: 88

Telly İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Telly İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tenin kokusu gitmedi hala
Eski günleri çok özledim ben
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım

Telly İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Telly isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Telly

Telly İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Telly isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Telly

Telly İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Telly isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Telly

Telly İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Telly ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Telly İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Telly ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Duygusal, Yetenekli, Gezgin olmalarıdır.

Telly İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Telly ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gereksiz İnatçı, Obur, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Telly isminin Notasyonları Nelerdir?

Telly isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat

Telly Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
Y: Yahya

Telly isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
E: Echo
L: Lima
L: Lima
Y: Yankee

Telly isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
E: Engin
L: Levent
L: Levent
Y: Yılmaz

Telly İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Telly ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Telly ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Telly ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Telly İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.