İsim Arama

Tassos İsminin Anlamı Nedir? Tassos Ne Demek?

Tassos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tassos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tassos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tassos isminin anlamı nedir? Tassos ne demek?

Tassos isminin anlamı nedir?
  • Tassos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tassos isminin kökeni: Yunanca
  • Tassos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tassos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tassos ismindeki harf sayısı: 6
  • Tassos isminin rengi: Mavi
  • Tassos isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Dürüst, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tassos

Tassos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tassos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Tassos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tassos İsmiyle Uyumlu İsimler

Tassos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tasha, Tasvir, Tasnim

Tassos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Taslim, Tassos, Taso

Tassos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tassos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tassos İsmi Konulabilir Mi?

Tassos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tassos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tassos İsmi Caiz Mi?

Tassos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tassos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tassos İsminin Özellikleri

Tassos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tassos İsminin Sayı Analizi

Tassos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
S: 22
S: 22
O: 18
S: 22

Tassos isminin numerolojik değeri: 109

Tassos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Tassos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Tassos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tassos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tassos

Tassos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tassos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tassos

Tassos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tassos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tassos

Tassos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Tassos Papadopoulos: Tassos Papadopoulos, 1934 doğumlu siyasetçi. 28 Şubat 2003'den bu yana Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin 5. Başbakanı ve DİKO'nun (Dimokratikon Komma Demokratik Parti) başkanı. Tassos Nikolaou Papadopoulos, 7 Ocak 1934'te Lefkoşa'da doğdu. 19552te Londra'da aldığı hukuk eğitiminin (Gray's InnAvukatlık) ardından adaya dönen Papadopoulos, Lefkoşa'da EOKA'nın (Grivas tarafından kurulan Kıbrıs Mücadelesi Ulusal Örgütü - Etniki Organosi Kipriaku Agonos) gençlik kollarında ve PEKA'da (EOKA'nın politik bölüm...
Tassos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tassos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Espirili, Sırdaş olmalarıdır.

Tassos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tassos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Baskıcı, İçine Kapanık olmalarıdır.

Tassos isminin Notasyonları Nelerdir?

Tassos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
O: Ordu
S: Sinop

Tassos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
O: Osman
S: Serhat

Tassos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
O: Oscar
S: Sierra

Tassos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
O: Oruç
S: Seydi

Tassos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tassos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tassos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tassos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tassos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.