İsim Arama

Sirena İsminin Anlamı Nedir? Sirena Ne Demek?

Sirena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sirena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sirena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sirena isminin anlamı nedir? Sirena ne demek?

Sirena isminin anlamı nedir?
  • Sirena isminin cinsiyeti: Kız
  • Sirena isminin kökeni: Yunanca
  • Sirena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sirena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sirena ismindeki harf sayısı: 6
  • Sirena isminin rengi: Pembe
  • Sirena isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Komik, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sirena

Sirena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sirena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sirena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sirena İsmiyle Uyumlu İsimler

Sirena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülsena, Alhena, Selena, Busena, Ximena, Mutena, Lena, Kareena, Magdalena, Sirap

Sirena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sirina, Sirac, Sirer, Sirius, Siraç, Siret, Sirmen, Siracettin, Siraj

Sirena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sirena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sirena İsmi Konulabilir Mi?

Sirena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sirena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sirena İsmi Caiz Mi?

Sirena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sirena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sirena İsminin Özellikleri

Sirena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sirena İsminin Sayı Analizi

Sirena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
R: 21
E: 6
N: 17
A: 1

Sirena isminin numerolojik değeri: 79

Sirena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sirena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana aşığım ben inan sevdiğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Sirena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sirena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sirena

Sirena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sirena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sirena

Sirena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sirena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sirena

Sirena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sirena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sirena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sirena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Maceracı, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Sirena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sirena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Sirena isminin Notasyonları Nelerdir?

Sirena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Sirena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Sirena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
R: Romeo
E: Echo
N: November
A: Alfa

Sirena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
R: Reis
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Sirena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sirena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sirena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sirena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sirena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.