İsim Arama

Sofi İsminin Anlamı Nedir? Sofi Ne Demek?

Sofi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sofi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sofi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sofi isminin anlamı nedir? Sofi ne demek?

Sofi isminin anlamı nedir?
  • Sofi isminin cinsiyeti: Kız
  • Sofi isminin kökeni: Yunanca
  • Sofi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sofi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sofi ismindeki harf sayısı: 4
  • Sofi isminin rengi: Pembe
  • Sofi isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Sinirli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sofi

Sofi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sofi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Sofi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sofi İsmiyle Uyumlu İsimler

Sofi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sofi

Sofi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sofi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sofi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sofi İsmi Konulabilir Mi?

Sofi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sofi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sofi İsmi Caiz Mi?

Sofi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sofi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sofi İsminin Özellikleri

Sofi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sofi İsminin Sayı Analizi

Sofi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
F: 7
İ: 12

Sofi isminin numerolojik değeri: 59

Sofi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sofi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sanki yıllarca sen gel demişim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Farkında olmadan aşık oldum ben sana
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese

Sofi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sofi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sofi

Sofi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sofi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sofi

Sofi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sofi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sofi

Sofi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sofi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sofi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sofi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Uysal, Enerjik olmalarıdır.

Sofi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sofi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Güven Vermeyen, Kırılgan olmalarıdır.

Sofi isminin Notasyonları Nelerdir?

Sofi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
F: Fatsa
İ: İzmir

Sofi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
F: Fatih
İ: İrfan

Sofi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
F: Foxtrot
İ:

Sofi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
F: Felenk
İ: İstif

Sofi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sofi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sofi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sofi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sofi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.