İsim Arama

Sophie İsminin Anlamı Nedir? Sophie Ne Demek?

Sophie ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sophie isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sophie isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sophie isminin anlamı nedir? Sophie ne demek?

Sophie isminin anlamı nedir?
  • Sophie isminin cinsiyeti: Kız
  • Sophie isminin kökeni: Yunanca
  • Sophie isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sophie ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sophie ismindeki harf sayısı: 6
  • Sophie isminin rengi: Pembe
  • Sophie isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sophie

Sophie isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sophie ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Sophie isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sophie İsmiyle Uyumlu İsimler

Sophie İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sophronia, Sophy, Sophie

Sophie İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sopater

Sophie ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sophie İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sophie İsmi Konulabilir Mi?

Sophie isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sophie isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sophie İsmi Caiz Mi?

Sophie ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sophie isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sophie İsminin Özellikleri

Sophie isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sophie İsminin Sayı Analizi

Sophie isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
P: 20
H: 10
İ: 12
E: 6

Sophie isminin numerolojik değeri: 88

Sophie İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sophie İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sen gidersen ben biterim.
Onurunla yürü zorlukları yen
Prensim oldun beyaz atınla
Hasret ile seni bekliyorum ben
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Eninde sonunda benim olacaksın

Sophie İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sophie isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sophie

Sophie İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sophie isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sophie

Sophie İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sophie isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sophie

Sophie İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sophie ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sophie İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sophie ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Duygusal olmalarıdır.

Sophie İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sophie ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Sophie isminin Notasyonları Nelerdir?

Sophie isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
E: Edirne

Sophie Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
E: Ekrem

Sophie isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
P: Papa
H: Hotel
İ:
E: Echo

Sophie isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
E: Engin

Sophie İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sophie ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sophie ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sophie ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sophie İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.