İsim Arama

Sophronia İsminin Anlamı Nedir? Sophronia Ne Demek?

Sophronia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sophronia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sophronia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sophronia isminin anlamı nedir? Sophronia ne demek?

Sophronia isminin anlamı nedir?
  • Sophronia isminin cinsiyeti: Kız
  • Sophronia isminin kökeni: Yunanca
  • Sophronia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sophronia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sophronia ismindeki harf sayısı: 9
  • Sophronia isminin rengi: Pembe
  • Sophronia isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Haylaz, Tez Canlı, Komik, Misafirperver, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sophronia

Sophronia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sophronia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sophronia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sophronia İsmiyle Uyumlu İsimler

Sophronia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Stephania, Amazonia, Sophronia, Titania, Natania, Urania, Calligenia, Harmonia, Jessenia, Neomenia

Sophronia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azania, Sopater

Sophronia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sophronia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sophronia İsmi Konulabilir Mi?

Sophronia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sophronia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sophronia İsmi Caiz Mi?

Sophronia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sophronia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sophronia İsminin Özellikleri

Sophronia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sophronia İsminin Sayı Analizi

Sophronia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
P: 20
H: 10
R: 21
O: 18
N: 17
İ: 12
A: 1

Sophronia isminin numerolojik değeri: 139

Sophronia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Sophronia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sen gidersen ben biterim.
Onur Ayva
Puslu bir iklime dönmüş sevdalar
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Onur Ayva
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Sophronia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sophronia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sophronia

Sophronia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sophronia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sophronia

Sophronia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sophronia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sophronia

Sophronia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sophronia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sophronia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sophronia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Özgüvenli, Sakin, Maceracı, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Sophronia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sophronia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Kendini Beğenmiş, Panik, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Sophronia isminin Notasyonları Nelerdir?

Sophronia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
P: Polatlı
H: Hatay
R: Rize
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Sophronia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
P: Poyraz
H: Hasan
R: Rasim
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Sophronia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
P: Papa
H: Hotel
R: Romeo
O: Oscar
N: November
İ:
A: Alfa

Sophronia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
P: Poyraz
H: Halat
R: Reis
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Sophronia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sophronia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sophronia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sophronia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sophronia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.