İsim Arama

Sophy İsminin Anlamı Nedir? Sophy Ne Demek?

Sophy ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sophy isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sophy isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sophy isminin anlamı nedir? Sophy ne demek?

Sophy isminin anlamı nedir?
  • Sophy isminin cinsiyeti: Kız
  • Sophy isminin kökeni: Yunanca
  • Sophy isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sophy ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sophy ismindeki harf sayısı: 5
  • Sophy isminin rengi: Pembe
  • Sophy isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Haylaz, Tez Canlı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sophy

Sophy isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sophy ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Sophy isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sophy İsmiyle Uyumlu İsimler

Sophy İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sophy, Sophie, Sophronia

Sophy İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sopater

Sophy ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sophy İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sophy İsmi Konulabilir Mi?

Sophy isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sophy isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sophy İsmi Caiz Mi?

Sophy ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sophy isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sophy İsminin Özellikleri

Sophy isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sophy İsminin Sayı Analizi

Sophy isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
P: 20
H: 10
Y: 28

Sophy isminin numerolojik değeri: 98

Sophy İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Sophy İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Prensim oldun beyaz atınla
Hülyalarımı çaldın
Yarınlarında görmesende beni

Sophy İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sophy isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sophy

Sophy İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sophy isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sophy

Sophy İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sophy isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sophy

Sophy İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sophy ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sophy İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sophy ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Özgüvenli, Sakin, Gezgin olmalarıdır.

Sophy İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sophy ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Kendini Beğenmiş, Panik, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Sophy isminin Notasyonları Nelerdir?

Sophy isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
P: Polatlı
H: Hatay
Y: Yozgat

Sophy Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
P: Poyraz
H: Hasan
Y: Yahya

Sophy isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
P: Papa
H: Hotel
Y: Yankee

Sophy isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
P: Poyraz
H: Halat
Y: Yılmaz

Sophy İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sophy ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sophy ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sophy ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sophy İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.