İsim Arama

Soteria İsminin Anlamı Nedir? Soteria Ne Demek?

Soteria ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Soteria isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Soteria isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Soteria isminin anlamı nedir? Soteria ne demek?

Soteria isminin anlamı nedir?
  • Soteria isminin cinsiyeti: Kız
  • Soteria isminin kökeni: Yunanca
  • Soteria isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Soteria ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Soteria ismindeki harf sayısı: 7
  • Soteria isminin rengi: Pembe
  • Soteria isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Romantik, Çalışkan, Komik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Soteria

Soteria isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Soteria ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Soteria isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Soteria İsmiyle Uyumlu İsimler

Soteria İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demetria, Elefteria, Eluria, Edria, Kyria, Zaria, Elephteria, Eleftheria, Sotiria, Devoria

Soteria İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azuria, Zarria, Sotirios, Uria, Zaccaria, Soterios, Tiria, Syria, Sotiris, Azaria

Soteria ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Soteria İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Soteria İsmi Konulabilir Mi?

Soteria isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Soteria isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Soteria İsmi Caiz Mi?

Soteria ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Soteria isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Soteria İsminin Özellikleri

Soteria isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Soteria İsminin Sayı Analizi

Soteria isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
T: 24
E: 6
R: 21
İ: 12
A: 1

Soteria isminin numerolojik değeri: 104

Soteria İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Soteria İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Of çeker ağlarım giderim buradan
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Artık seninim ve seninleyim

Soteria İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Soteria isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Soteria

Soteria İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Soteria isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Soteria

Soteria İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Soteria isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Soteria

Soteria İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Soteria ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Soteria İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Soteria ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Canayakın, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Soteria İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Soteria ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Soteria isminin Notasyonları Nelerdir?

Soteria isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
T: Tokat
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana

Soteria Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet

Soteria isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo
İ:
A: Alfa

Soteria isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
T: Turgut
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın

Soteria İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Soteria ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Soteria ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Soteria ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Soteria İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.