İsim Arama

Sinobia İsminin Anlamı Nedir? Sinobia Ne Demek?

Sinobia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sinobia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sinobia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sinobia isminin anlamı nedir? Sinobia ne demek?

Sinobia isminin anlamı nedir?
  • Sinobia isminin cinsiyeti: Kız
  • Sinobia isminin kökeni: Yunanca
  • Sinobia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sinobia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sinobia ismindeki harf sayısı: 7
  • Sinobia isminin rengi: Pembe
  • Sinobia isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Misafirperver, Pozitif, Sevimli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sinobia

Sinobia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sinobia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sinobia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sinobia İsmiyle Uyumlu İsimler

Sinobia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sincan, Sinejan, Sin, Nabia, Sinemis, Sineris, Sinobia, Rabia, Sinem, Rebia

Sinobia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Singin, Sinon, Sina, Sinai, Sinan, Abia

Sinobia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sinobia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sinobia İsmi Konulabilir Mi?

Sinobia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sinobia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sinobia İsmi Caiz Mi?

Sinobia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sinobia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sinobia İsminin Özellikleri

Sinobia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sinobia İsminin Sayı Analizi

Sinobia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
N: 17
O: 18
B: 2
İ: 12
A: 1

Sinobia isminin numerolojik değeri: 84

Sinobia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sinobia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sen gidersen ben biterim.
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Onurunla yürü zorlukları yen
Buralar soğuk üşürüm sensiz
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Sinobia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sinobia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sinobia

Sinobia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sinobia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sinobia

Sinobia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sinobia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sinobia

Sinobia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sinobia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sinobia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sinobia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Sırdaş, Sıcakkanlı, Girişken olmalarıdır.

Sinobia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sinobia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, İçine Kapanık, Aşırı Duygusal, Agresif olmalarıdır.

Sinobia isminin Notasyonları Nelerdir?

Sinobia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
N: Niğde
O: Ordu
B: Bolu
İ: İzmir
A: Adana

Sinobia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
N: Nizam
O: Osman
B: Behçet
İ: İrfan
A: Ahmet

Sinobia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
N: November
O: Oscar
B: Bravo
İ:
A: Alfa

Sinobia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
N: Neptün
O: Oruç
B: Burak
İ: İstif
A: Aydın

Sinobia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sinobia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sinobia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sinobia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sinobia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.