İsim Arama

Athena İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Athena isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Athena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Athena isminin anlamı nedir? Athena ne demek?

  • Athena isminin cinsiyeti: Kız
  • Athena isminin kökeni: Yunanca
  • Athena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Athena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Athena ismindeki harf sayısı: 6
  • Athena isminin rengi: Pembe
  • Athena isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Misafirperver

Athena İsminin Anlamı Nedir? Athena Ne Demek?

Athena isminin anlamı nedir?

Athena İsminin Analizi

Athena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Athena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Athena İsminin Harf ve Sayı Analizi

Athena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Athena İsmiyle Uyumlu İsimler

Athena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sirena, Andrena, Angelena, Celena, Athanasia, Jardena, Mutena, Arena, Zweena, Zelena

Athena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Athos, Athanasios, Athanasius

Athena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Athena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Athena İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Athena ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Athena İsmi Konulabilir Mi?

Athena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Athena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Athena İsmi Caiz Mi?

Athena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Athena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Athena İsminin Diyanetteki Anlamı

Athena isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Athena isminin anlamı: Bilgelik olan biri

Athena İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Athena ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Athena ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Athena ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Athena ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Athena İsminin Özellikleri

Athena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Athena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Athena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ama inan çok özleniyorsun
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Ellerini bırakmak istemiyorum.
Nedensiz ayrılıklara bir son ver ne olur
Ama inan çok özleniyorsun

Athena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Athena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Athena

Athena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Athena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Athena

Athena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Athena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Athena

Athena İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Athena isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Athena isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Athena isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Athena isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Athena isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Athena isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Athena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Athena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Athena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Athena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Sakin, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Athena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Athena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Athena isminin Notasyonları Nelerdir?

Athena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Athena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Athena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
N: November
A: Alfa

Athena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Athena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Athena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Athena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Athena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Athena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

athena isminin numerolojisi, athena isminin enerjisi, athena isminin arapça yazlışı, athena isminin hikayesi, athena isminin burcu, athena isminin uğurlu sayısı, athena isminin ebced değeri, athena isminin rengi, athena isminin harf analizi