İsim Arama

Athanasia İsminin Anlamı Nedir? Athanasia Ne Demek?

Athanasia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Athanasia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Athanasia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Athanasia isminin anlamı nedir? Athanasia ne demek?

Athanasia isminin anlamı nedir?
  • Athanasia isminin cinsiyeti: Kız
  • Athanasia isminin kökeni: Yunanca
  • Athanasia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Athanasia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Athanasia ismindeki harf sayısı: 9
  • Athanasia isminin rengi: Pembe
  • Athanasia isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Misafirperver, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Athanasia

Athanasia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Athanasia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Athanasia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Athanasia İsmiyle Uyumlu İsimler

Athanasia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eudosia, Natassia, Anysia, Euphrasia, Alessia, Athaiah, Athaliah, Alesia, Gelasia, Annastasia

Athanasia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Athanasios, Athos, Athanasius, Amasia

Athanasia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Athanasia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Athanasia İsmi Konulabilir Mi?

Athanasia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Athanasia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Athanasia İsmi Caiz Mi?

Athanasia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Athanasia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Athanasia İsminin Özellikleri

Athanasia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Athanasia İsminin Sayı Analizi

Athanasia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
H: 10
A: 1
N: 17
A: 1
S: 22
İ: 12
A: 1

Athanasia isminin numerolojik değeri: 89

Athanasia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Athanasia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Serhat Gülseren
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Athanasia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Athanasia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Athanasia

Athanasia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Athanasia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Athanasia

Athanasia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Athanasia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Athanasia

Athanasia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Athanasia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Athanasia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Athanasia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Sakin, Sağduyu Sahibi, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Athanasia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Athanasia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Panik, Hayal Dünyasında Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Athanasia isminin Notasyonları Nelerdir?

Athanasia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Athanasia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Athanasia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
A: Alfa
N: November
A: Alfa
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Athanasia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Athanasia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Athanasia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Athanasia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Athanasia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Athanasia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.