İsim Arama

Atlanta İsminin Anlamı Nedir? Atlanta Ne Demek?

Atlanta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Atlanta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Atlanta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Atlanta isminin anlamı nedir? Atlanta ne demek?

Atlanta isminin anlamı nedir?
  • Atlanta isminin cinsiyeti: Kız
  • Atlanta isminin kökeni: Yunanca
  • Atlanta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Atlanta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Atlanta ismindeki harf sayısı: 7
  • Atlanta isminin rengi: Pembe
  • Atlanta isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Gösterişli, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Atlanta

Atlanta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Atlanta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Atlanta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Atlanta İsmiyle Uyumlu İsimler

Atlanta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Atlanta, Pırlanta, Atalanta, Aminta, Minta

Atlanta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Atlan, Atlı, Atlığ, Atlıhan

Atlanta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Atlanta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Atlanta İsmi Konulabilir Mi?

Atlanta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Atlanta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Atlanta İsmi Caiz Mi?

Atlanta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Atlanta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Atlanta İsminin Özellikleri

Atlanta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Atlanta İsminin Sayı Analizi

Atlanta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
L: 15
A: 1
N: 17
T: 24
A: 1

Atlanta isminin numerolojik değeri: 83

Atlanta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Atlanta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Atlanta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Atlanta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Atlanta

Atlanta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Atlanta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Atlanta

Atlanta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Atlanta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Atlanta

Atlanta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Atlanta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Atlanta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Atlanta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Yetenekli, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Atlanta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Atlanta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Atlanta isminin Notasyonları Nelerdir?

Atlanta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
L: Lüleburgaz
A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
A: Adana

Atlanta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
L: Lokum
A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
A: Ahmet

Atlanta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
L: Lima
A: Alfa
N: November
T: Tanfo
A: Alfa

Atlanta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
L: Levent
A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
A: Aydın

Atlanta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Atlanta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Atlanta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Atlanta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Atlanta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.