İsim Arama

Sibylla İsminin Anlamı Nedir? Sibylla Ne Demek?

Sibylla ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sibylla isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sibylla isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sibylla isminin anlamı nedir? Sibylla ne demek?

Sibylla isminin anlamı nedir?
  • Sibylla isminin cinsiyeti: Kız
  • Sibylla isminin kökeni: Yunanca
  • Sibylla isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sibylla ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sibylla ismindeki harf sayısı: 7
  • Sibylla isminin rengi: Pembe
  • Sibylla isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Sevimli, Maceracı, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sibylla

Sibylla isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sibylla ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sibylla isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sibylla İsmiyle Uyumlu İsimler

Sibylla İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jezebella, Sybella, Zilla, Narella, Mücella, Idylla, Carmella, Pernella, Gavrilla, Isahella

Sibylla İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdualla, Abdulla, Abbulla, Atilla

Sibylla ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sibylla İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sibylla İsmi Konulabilir Mi?

Sibylla isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sibylla isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sibylla İsmi Caiz Mi?

Sibylla ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sibylla isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sibylla İsminin Özellikleri

Sibylla isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sibylla İsminin Sayı Analizi

Sibylla isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
B: 2
Y: 28
L: 15
L: 15
A: 1

Sibylla isminin numerolojik değeri: 95

Sibylla İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sibylla İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Bilirsin yüreğim sana aittir
Yarınım, sevdam umudum sen oldun ey yar
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Sibylla İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sibylla isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sibylla

Sibylla İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sibylla isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sibylla

Sibylla İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sibylla isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sibylla

Sibylla İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sibylla ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sibylla İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sibylla ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Sıcakkanlı, Gezgin, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Sibylla İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sibylla ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Geçmişte Yaşayan, Obur, Agresif olmalarıdır.

Sibylla isminin Notasyonları Nelerdir?

Sibylla isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
B: Bolu
Y: Yozgat
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Sibylla Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
B: Behçet
Y: Yahya
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Sibylla isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
B: Bravo
Y: Yankee
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Sibylla isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
B: Burak
Y: Yılmaz
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Sibylla İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sibylla ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sibylla ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sibylla ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sibylla İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.