İsim Arama

Sibilla İsminin Anlamı Nedir? Sibilla Ne Demek?

Sibilla ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sibilla isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sibilla isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sibilla isminin anlamı nedir? Sibilla ne demek?

Sibilla isminin anlamı nedir?
  • Sibilla isminin cinsiyeti: Kız
  • Sibilla isminin kökeni: Yunanca
  • Sibilla isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sibilla ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sibilla ismindeki harf sayısı: 7
  • Sibilla isminin rengi: Pembe
  • Sibilla isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Sevimli, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sibilla

Sibilla isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sibilla ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sibilla isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sibilla İsmiyle Uyumlu İsimler

Sibilla İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sibel, Narella, Hilla, Zilla, Gavrilla, Daniella, Ariella, Idylla, Sibylla, Silla

Sibilla İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Atilla, Abdualla, Abdulla, Abbulla

Sibilla ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sibilla İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sibilla İsmi Konulabilir Mi?

Sibilla isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sibilla isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sibilla İsmi Caiz Mi?

Sibilla ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sibilla isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sibilla İsminin Özellikleri

Sibilla isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sibilla İsminin Sayı Analizi

Sibilla isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
B: 2
İ: 12
L: 15
L: 15
A: 1

Sibilla isminin numerolojik değeri: 79

Sibilla İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sibilla İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seher Merve
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Bulutlar bile saygıdan üstümüzde durmazlar
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Ansızın çıkıverdin karşıma

Sibilla İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sibilla isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sibilla

Sibilla İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sibilla isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sibilla

Sibilla İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sibilla isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sibilla

Sibilla İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sibilla ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sibilla İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sibilla ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Sıcakkanlı, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Sibilla İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sibilla ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Obur, Agresif olmalarıdır.

Sibilla isminin Notasyonları Nelerdir?

Sibilla isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Sibilla Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Sibilla isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
B: Bravo
İ:
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Sibilla isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
B: Burak
İ: İstif
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Sibilla İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sibilla ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sibilla ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sibilla ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sibilla İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.