İsim Arama

Sibella İsminin Anlamı Nedir? Sibella Ne Demek?

Sibella ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sibella isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sibella isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sibella isminin anlamı nedir? Sibella ne demek?

Sibella isminin anlamı nedir?
  • Sibella isminin cinsiyeti: Kız
  • Sibella isminin kökeni: Yunanca
  • Sibella isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sibella ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sibella ismindeki harf sayısı: 7
  • Sibella isminin rengi: Pembe
  • Sibella isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Sevimli, Çalışkan, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sibella

Sibella isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sibella ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sibella isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sibella İsmiyle Uyumlu İsimler

Sibella İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jaella, Chrysilla, Mücella, Mualla, Isahella, Daniella, Narella, Silla, Sibilla, Sibel

Sibella İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abbulla, Abdualla, Atilla, Abdulla

Sibella ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sibella İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sibella İsmi Konulabilir Mi?

Sibella isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sibella isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sibella İsmi Caiz Mi?

Sibella ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sibella isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sibella İsminin Özellikleri

Sibella isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sibella İsminin Sayı Analizi

Sibella isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
B: 2
E: 6
L: 15
L: 15
A: 1

Sibella isminin numerolojik değeri: 73

Sibella İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sibella İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana geliyorum artık sonsuza kadar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Bir bakışın yeter beni benden almaya..
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
Leyla mecnun kıskandı bizi
Artık seninim ve seninleyim

Sibella İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sibella isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sibella

Sibella İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sibella isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sibella

Sibella İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sibella isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sibella

Sibella İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sibella ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sibella İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sibella ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Sıcakkanlı, Duygusal, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Sibella İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sibella ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Obur, Agresif olmalarıdır.

Sibella isminin Notasyonları Nelerdir?

Sibella isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
B: Bolu
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Sibella Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
B: Behçet
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Sibella isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
B: Bravo
E: Echo
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Sibella isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
B: Burak
E: Engin
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Sibella İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sibella ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sibella ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sibella ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sibella İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.