İsim Arama

Sidony İsminin Anlamı Nedir? Sidony Ne Demek?

Sidony ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sidony isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sidony isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sidony isminin anlamı nedir? Sidony ne demek?

Sidony isminin anlamı nedir?
  • Sidony isminin cinsiyeti: Kız
  • Sidony isminin kökeni: Yunanca
  • Sidony isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sidony ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sidony ismindeki harf sayısı: 6
  • Sidony isminin rengi: Pembe
  • Sidony isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Agresif, Pozitif, Misafirperver, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sidony

Sidony isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sidony ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Sidony isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sidony İsmiyle Uyumlu İsimler

Sidony İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sidre, Sidonie, Sidony, Sidelya

Sidony İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sidal, Sidar

Sidony ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sidony İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sidony İsmi Konulabilir Mi?

Sidony isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sidony isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sidony İsmi Caiz Mi?

Sidony ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sidony isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sidony İsminin Özellikleri

Sidony isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sidony İsminin Sayı Analizi

Sidony isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
D: 5
O: 18
N: 17
Y: 28

Sidony isminin numerolojik değeri: 102

Sidony İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sidony İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Ertaş
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Dün aklına gelmez ya hani, yarını düşlerken
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Nacizane kalbini istesem..
Yüreğimin gizemli yarisin Akay

Sidony İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sidony isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sidony

Sidony İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sidony isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sidony

Sidony İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sidony isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sidony

Sidony İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sidony ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sidony İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sidony ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Güçlü, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Gezgin olmalarıdır.

Sidony İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sidony ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Güçsüz, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Sidony isminin Notasyonları Nelerdir?

Sidony isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
D: Denizli
O: Ordu
N: Niğde
Y: Yozgat

Sidony Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
D: Davut
O: Osman
N: Nizam
Y: Yahya

Sidony isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
D: Delta
O: Oscar
N: November
Y: Yankee

Sidony isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
D: Deniz
O: Oruç
N: Neptün
Y: Yılmaz

Sidony İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sidony ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sidony ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sidony ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sidony İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.