İsim Arama

Saliha İsminin Anlamı Nedir? Saliha Ne Demek?

Saliha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Saliha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Saliha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Saliha isminin anlamı nedir? Saliha ne demek?

Saliha isminin anlamı nedir?
  • Saliha isminin cinsiyeti: Kız
  • Saliha isminin kökeni: Arapça
  • Saliha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Saliha ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Saliha ismindeki harf sayısı: 6
  • Saliha isminin rengi: Pembe
  • Saliha isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Saliha

Saliha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Saliha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Saliha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Saliha İsmiyle Uyumlu İsimler

Saliha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Salınbike, Meliha, Şamiha, Fariha, Saltanat, Salime, Salwa, Sabiha, Saliha, Salise

Saliha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Salaman, Salâhattin, Salâhi, Saloman, Salurbay, Sala, Saltukalp, Saltık, Salem, Saladin

Saliha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Saliha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Saliha İsmi Konulabilir Mi?

Saliha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Saliha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Saliha İsmi Caiz Mi?

Saliha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Saliha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Saliha İsminin Özellikleri

Saliha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Saliha İsminin Sayı Analizi

Saliha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
İ: 12
H: 10
A: 1

Saliha isminin numerolojik değeri: 61

Saliha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Saliha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sarılıp bana mutlu et beni artık
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Lüzumsuz sözler sarf etmek yerine
İçimde mutluluk olacaksın sen
Hasret özlem çekipte seni aradım
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda

Saliha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Saliha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Saliha

Saliha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Saliha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Saliha

Saliha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Saliha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Saliha

Saliha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Saliha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Saliha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Saliha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Sakin olmalarıdır.

Saliha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Saliha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, Kırılgan, Panik olmalarıdır.

Saliha isminin Notasyonları Nelerdir?

Saliha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana

Saliha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet

Saliha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
İ:
H: Hotel
A: Alfa

Saliha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın

Saliha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Saliha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Saliha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Saliha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Saliha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Saliha Nur İğde
29.08.2018

Bu siteyi çok begendim emeginize saglık öğrendiklerim için tesekkür ediyorum.