İsim Arama

Zeliha İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Zeliha isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Zeliha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zeliha isminin anlamı nedir? Zeliha ne demek?

  • Zeliha isminin cinsiyeti: Kız
  • Zeliha isminin kökeni: Arapça
  • Zeliha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeliha ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Zeliha ismindeki harf sayısı: 6
  • Zeliha isminin rengi: Pembe
  • Zeliha isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Tez Canlı, İnatçı

Zeliha İsminin Anlamı Nedir? Zeliha Ne Demek?

Zeliha isminin anlamı nedir?

Zeliha İsminin Analizi

Zeliha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeliha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Zeliha İsminin Harf ve Sayı Analizi

Zeliha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zeliha İsmiyle Uyumlu İsimler

Zeliha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zelem, Rasiha, Zelena, Meliha, Lamiha, Zeliha, Zelal, Ziha, Samiha, Saliha

Zeliha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zelina, Yemliha

Zeliha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zeliha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zeliha İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Zeliha ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Zeliha İsmi Konulabilir Mi?

Zeliha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeliha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeliha İsmi Caiz Mi?

Zeliha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeliha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zeliha İsminin Diyanetteki Anlamı

Zeliha isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Zeliha isminin anlamı: Zeliha - Züleyha’nın bir başka söyleniş biçimidir.

Zeliha İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Zeliha ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Zeliha ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Zeliha ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Zeliha ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Zeliha İsminin Özellikleri

Zeliha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zeliha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zeliha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zamanlara bedelsin, ben sensiz, sevgisiz bilmem ne yapardım
Eski acıları yaşıyordum ben yokluğunda
Leyla mecnun kıskandı bizi
İçten bir sevdayla seviliyorsun
Haluk’un bahşettiği,
Aşkım sen oldun inan umudum oldun

Zeliha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeliha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeliha

Zeliha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeliha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeliha

Zeliha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeliha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeliha

Zeliha İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Zeliha isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Zeliha isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Zeliha isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Zeliha isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Zeliha isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Zeliha isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Zeliha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Zeliha Berksoy: Annesi opera sanatçısı Semiha Berksoy'un izinden gitti. Dostlar tiyatrosu, Ankara Birlik tiyatrosu, Ortaoyuncular, İstanbul Şehir tiyatrosu gibi köklü tiyatrolarda yer aldı. Türkiye'nin üçüncü ödenekli tiyatrosu olan Bakırköy Belediye Tiyatrosunu kurdu.Beşiktaş Akatlar'da Cevdet Anday sahnesini düzenledi ve kurdu. Semiha Berksoy ; İlk Türk Opera Sanatçısı ünvanlı ve Atatürk Opera Ödülü sahibi olan değerli bir sanat kadınıydı.Anne Berksoy, sıradışı bir insandı.Berlin'deki Yüksek Müzik Akademisi'n...
Zeliha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zeliha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Zeliha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zeliha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Panik, Agresif olmalarıdır.

Zeliha isminin Notasyonları Nelerdir?

Zeliha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
H: Hatay
A: Adana

Zeliha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
H: Hasan
A: Ahmet

Zeliha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
L: Lima
İ:
H: Hotel
A: Alfa

Zeliha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
H: Halat
A: Aydın

Zeliha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeliha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeliha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeliha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zeliha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Zelo
01.01.2019

Aynen.

Zeliha Cone
01.01.2019

Zeliha çok güzel bir isim.

zeliha isminin numerolojisi, zeliha isminin enerjisi, zeliha isminin arapça yazlışı, zeliha isminin hikayesi, zeliha isminin burcu, zeliha isminin uğurlu sayısı, zeliha isminin ebced değeri, zeliha isminin rengi, zeliha isminin harf analizi