İsim Arama

Philo İsminin Anlamı Nedir? Philo Ne Demek?

Philo ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Philo isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Philo isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Philo isminin anlamı nedir? Philo ne demek?

Philo isminin anlamı nedir?
  • Philo isminin cinsiyeti: Erkek
  • Philo isminin kökeni: Yunanca
  • Philo isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Philo ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Philo ismindeki harf sayısı: 5
  • Philo isminin rengi: Mavi
  • Philo isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Gösterişli, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Philo

Philo isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Philo ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Philo isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Philo İsmiyle Uyumlu İsimler

Philo İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Philippa, Philomena, Philina, Philyra, Phila, Philadelphia, Philis

Philo İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Teófilo, Phineas, Philo, Philippos, Nilo, Philos, Philipp, Phineus, Philon, Zoilo

Philo ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Philo İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Philo İsmi Konulabilir Mi?

Philo isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Philo isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Philo İsmi Caiz Mi?

Philo ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Philo isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Philo İsminin Özellikleri

Philo isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Philo İsminin Sayı Analizi

Philo isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
H: 10
İ: 12
L: 15
O: 18

Philo isminin numerolojik değeri: 75

Philo İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Philo İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Olmaz olsun böyle ızdırap

Philo İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Philo isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Philo

Philo İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Philo isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Philo

Philo İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Philo isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Philo

Philo İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Philo ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Philo İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Philo ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Yetenekli, Sırdaş olmalarıdır.

Philo İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Philo ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Obur, İçine Kapanık olmalarıdır.

Philo isminin Notasyonları Nelerdir?

Philo isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
O: Ordu

Philo Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
L: Lokum
O: Osman

Philo isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
İ:
L: Lima
O: Oscar

Philo isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
L: Levent
O: Oruç

Philo İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Philo ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Philo ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Philo ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Philo İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.