İsim Arama

Philippos İsminin Anlamı Nedir? Philippos Ne Demek?

Philippos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Philippos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Philippos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Philippos isminin anlamı nedir? Philippos ne demek?

Philippos isminin anlamı nedir?
  • Philippos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Philippos isminin kökeni: Yunanca
  • Philippos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Philippos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Philippos ismindeki harf sayısı: 9
  • Philippos isminin rengi: Mavi
  • Philippos isminin nitelikeri: Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz, Gösterişli, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Philippos

Philippos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Philippos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Philippos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Philippos İsmiyle Uyumlu İsimler

Philippos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Philippa, Philomena, Philyra, Philis, Philina, Philadelphia, Phila

Philippos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Phineus, Philo, Karpos, Phineas, Philippos, Philos, Philipp, Philon

Philippos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Philippos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Philippos İsmi Konulabilir Mi?

Philippos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Philippos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Philippos İsmi Caiz Mi?

Philippos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Philippos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Philippos İsminin Özellikleri

Philippos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Philippos İsminin Sayı Analizi

Philippos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
H: 10
İ: 12
L: 15
İ: 12
P: 20
P: 20
O: 18
S: 22

Philippos isminin numerolojik değeri: 149

Philippos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Philippos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Hasretinden deli oluyorum ben
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Onur Ayva
Seher Merve

Philippos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Philippos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Philippos

Philippos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Philippos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Philippos

Philippos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Philippos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Philippos

Philippos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Philippos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Philippos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Philippos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sakin, Enerjik, Yetenekli, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Philippos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Philippos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan, Obur, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Philippos isminin Notasyonları Nelerdir?

Philippos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
P: Polatlı
P: Polatlı
O: Ordu
S: Sinop

Philippos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
P: Poyraz
P: Poyraz
O: Osman
S: Serhat

Philippos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
H: Hotel
İ:
L: Lima
İ:
P: Papa
P: Papa
O: Oscar
S: Sierra

Philippos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
P: Poyraz
P: Poyraz
O: Oruç
S: Seydi

Philippos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Philippos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Philippos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Philippos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Philippos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.