İsim Arama

Peridot İsminin Anlamı Nedir? Peridot Ne Demek?

Peridot ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Peridot isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Peridot isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Peridot isminin anlamı nedir? Peridot ne demek?

Peridot isminin anlamı nedir?
  • Peridot isminin cinsiyeti: Kız
  • Peridot isminin kökeni: Arapça
  • Peridot isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Peridot ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Peridot ismindeki harf sayısı: 7
  • Peridot isminin rengi: Pembe
  • Peridot isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Agresif, Pozitif, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Peridot

Peridot isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Peridot ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Peridot isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Peridot İsmiyle Uyumlu İsimler

Peridot İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Perrin, Persis, Perida, Perinur, Perle, Pervin, Permun, Perga, Perüle, Perviz

Peridot İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pericles, Perseus, Pero, Peru, Pertev, Perit, Perez, Pertho, Perse

Peridot ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Peridot İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Peridot İsmi Konulabilir Mi?

Peridot isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Peridot isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Peridot İsmi Caiz Mi?

Peridot ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Peridot isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Peridot İsminin Özellikleri

Peridot isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Peridot İsminin Sayı Analizi

Peridot isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
R: 21
İ: 12
D: 5
O: 18
T: 24

Peridot isminin numerolojik değeri: 106

Peridot İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Peridot İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
En büyük sevdam sensin ey yarim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Derdime dermanım sensin ey yar
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Tek sana sevdalandı inan bu yürek

Peridot İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Peridot isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Peridot

Peridot İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Peridot isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Peridot

Peridot İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Peridot isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Peridot

Peridot İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Peridot ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Peridot İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Peridot ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Güçlü, Sırdaş, Canayakın olmalarıdır.

Peridot İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Peridot ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Güçsüz, İçine Kapanık, Sessiz olmalarıdır.

Peridot isminin Notasyonları Nelerdir?

Peridot isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
D: Denizli
O: Ordu
T: Tokat

Peridot Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
D: Davut
O: Osman
T: Temel

Peridot isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
İ:
D: Delta
O: Oscar
T: Tanfo

Peridot isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
D: Deniz
O: Oruç
T: Turgut

Peridot İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Peridot ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Peridot ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Peridot ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Peridot İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.