İsim Arama

Pericles İsminin Anlamı Nedir? Pericles Ne Demek?

Pericles ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pericles isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pericles isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pericles isminin anlamı nedir? Pericles ne demek?

Pericles isminin anlamı nedir?
  • Pericles isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pericles isminin kökeni: Yunanca
  • Pericles isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pericles ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pericles ismindeki harf sayısı: 8
  • Pericles isminin rengi: Mavi
  • Pericles isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Huysuz, Gösterişli, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pericles

Pericles isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pericles ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Pericles isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pericles İsmiyle Uyumlu İsimler

Pericles İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Peren, Pernella, Pervin, Perle, Perinişan, Peri, Periveş, Periçehre, Peride, Perizat

Pericles İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pericles, Perit, Achilles, Eteocles, Aristokles, Perez, Pertho, Arles, Pertev, Perseus

Pericles ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pericles İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pericles İsmi Konulabilir Mi?

Pericles isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pericles isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pericles İsmi Caiz Mi?

Pericles ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pericles isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pericles İsminin Özellikleri

Pericles isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Pericles İsminin Sayı Analizi

Pericles isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
R: 21
İ: 12
C: 3
L: 15
E: 6
S: 22

Pericles isminin numerolojik değeri: 105

Pericles İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Pericles İsmi İle Akrostiş Şiirler

Paylaşırım derdini kederini
En güzel bağda gonca sen gül sen
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Canımdan çok sevdim inan seni ben
Lafta sözde değil gerçekten sevdiğimsin sen
En güzel bağda gonca sen gül sen
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Pericles İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pericles isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pericles

Pericles İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pericles isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pericles

Pericles İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pericles isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pericles

Pericles İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pericles ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pericles İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pericles ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Soğukkanlı, Yetenekli, Espirili olmalarıdır.

Pericles İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pericles ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Tembel, Obur, Baskıcı olmalarıdır.

Pericles isminin Notasyonları Nelerdir?

Pericles isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
E: Edirne
S: Sinop

Pericles Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
C: Cemal
L: Lokum
E: Ekrem
S: Serhat

Pericles isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
R: Romeo
İ:
C: Charlie
L: Lima
E: Echo
S: Sierra

Pericles isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
C: Cemal
L: Levent
E: Engin
S: Seydi

Pericles İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pericles ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pericles ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pericles ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pericles İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.