İsim Arama

Patia İsminin Anlamı Nedir? Patia Ne Demek?

Patia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Patia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Patia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Patia isminin anlamı nedir? Patia ne demek?

Patia isminin anlamı nedir?
  • Patia isminin cinsiyeti: Kız
  • Patia isminin kökeni: Yunanca
  • Patia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Patia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Patia ismindeki harf sayısı: 5
  • Patia isminin rengi: Pembe
  • Patia isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Romantik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Patia

Patia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Patia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Patia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Patia İsmiyle Uyumlu İsimler

Patia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Galatia, Hestia, Patia, Tertia, Mutia, Hypatia, Catia, Netia, Atia, Myrtia

Patia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Patros, Patroclus, Patvakan

Patia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Patia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Patia İsmi Konulabilir Mi?

Patia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Patia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Patia İsmi Caiz Mi?

Patia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Patia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Patia İsminin Özellikleri

Patia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Patia İsminin Sayı Analizi

Patia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
T: 24
İ: 12
A: 1

Patia isminin numerolojik değeri: 58

Patia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Patia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Patia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Patia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Patia

Patia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Patia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Patia

Patia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Patia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Patia

Patia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Patia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Patia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Patia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Canayakın, Enerjik olmalarıdır.

Patia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Patia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Sessiz, Kırılgan olmalarıdır.

Patia isminin Notasyonları Nelerdir?

Patia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
A: Adana

Patia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
A: Ahmet

Patia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
T: Tanfo
İ:
A: Alfa

Patia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
A: Aydın

Patia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Patia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Patia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Patia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Patia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.