İsim Arama

Pandora İsminin Anlamı Nedir? Pandora Ne Demek?

Pandora ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pandora isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pandora isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pandora isminin anlamı nedir? Pandora ne demek?

Pandora isminin anlamı nedir?
  • Pandora isminin cinsiyeti: Kız
  • Pandora isminin kökeni: Yunanca
  • Pandora isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pandora ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pandora ismindeki harf sayısı: 7
  • Pandora isminin rengi: Pembe
  • Pandora isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Pozitif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pandora

Pandora isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pandora ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Pandora isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pandora İsmiyle Uyumlu İsimler

Pandora İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Theodora, Melora, Talora, Callidora, Akdora, Devora, Pandora, Cleora, Menora, Debora

Pandora İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Çora, Panos, Pan, Aybora, Bozbora, Akçora, Baybora, Panthea, Pantaleon, Akbora

Pandora ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pandora İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pandora İsmi Konulabilir Mi?

Pandora isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pandora isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pandora İsmi Caiz Mi?

Pandora ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pandora isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pandora İsminin Özellikleri

Pandora isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Pandora İsminin Sayı Analizi

Pandora isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
N: 17
D: 5
O: 18
R: 21
A: 1

Pandora isminin numerolojik değeri: 83

Pandora İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Pandora İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rabbim beni sana bağışlasın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Pandora İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pandora isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pandora

Pandora İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pandora isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pandora

Pandora İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pandora isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pandora

Pandora İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pandora ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pandora İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pandora ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Sırdaş, Maceracı olmalarıdır.

Pandora İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pandora ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, İçine Kapanık, Gaddar olmalarıdır.

Pandora isminin Notasyonları Nelerdir?

Pandora isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
O: Ordu
R: Rize
A: Adana

Pandora Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet

Pandora isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
N: November
D: Delta
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa

Pandora isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın

Pandora İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pandora ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pandora ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pandora ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pandora İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.