İsim Arama

Panagiota İsminin Anlamı Nedir? Panagiota Ne Demek?

Panagiota ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Panagiota isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Panagiota isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Panagiota isminin anlamı nedir? Panagiota ne demek?

Panagiota isminin anlamı nedir?
  • Panagiota isminin cinsiyeti: Kız
  • Panagiota isminin kökeni: Yunanca
  • Panagiota isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Panagiota ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Panagiota ismindeki harf sayısı: 9
  • Panagiota isminin rengi: Pembe
  • Panagiota isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Yaramaz, Pozitif, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Panagiota

Panagiota isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Panagiota ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Panagiota isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Panagiota İsmiyle Uyumlu İsimler

Panagiota İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Panagiota, Pandora, Dorota

Panagiota İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Pantaleon, Pan, Panos, Panagiotis, Panteno, Panthea

Panagiota ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Panagiota İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Panagiota İsmi Konulabilir Mi?

Panagiota isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Panagiota isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Panagiota İsmi Caiz Mi?

Panagiota ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Panagiota isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Panagiota İsminin Özellikleri

Panagiota isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Panagiota İsminin Sayı Analizi

Panagiota isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
N: 17
A: 1
G: 8
İ: 12
O: 18
T: 24
A: 1

Panagiota isminin numerolojik değeri: 102

Panagiota İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Panagiota İsmi İle Akrostiş Şiirler

Puslu bir iklime dönmüş sevdalar
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Gönlümü vermişim ona
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Onur Ayva
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Panagiota İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Panagiota isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Panagiota

Panagiota İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Panagiota isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Panagiota

Panagiota İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Panagiota isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Panagiota

Panagiota İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Panagiota ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Panagiota İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Panagiota ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Enerjik, Sırdaş, Canayakın olmalarıdır.

Panagiota İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Panagiota ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Kırılgan, İçine Kapanık, Sessiz olmalarıdır.

Panagiota isminin Notasyonları Nelerdir?

Panagiota isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
N: Niğde
A: Adana
G: Giresin
İ: İzmir
O: Ordu
T: Tokat
A: Adana

Panagiota Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
G: Galip
İ: İrfan
O: Osman
T: Temel
A: Ahmet

Panagiota isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
N: November
A: Alfa
G: Golf
İ:
O: Oscar
T: Tanfo
A: Alfa

Panagiota isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
G: Gabya
İ: İstif
O: Oruç
T: Turgut
A: Aydın

Panagiota İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Panagiota ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Panagiota ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Panagiota ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Panagiota İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.