İsim Arama

Pamala İsminin Anlamı Nedir? Pamala Ne Demek?

Pamala ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pamala isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pamala isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pamala isminin anlamı nedir? Pamala ne demek?

Pamala isminin anlamı nedir?
  • Pamala isminin cinsiyeti: Kız
  • Pamala isminin kökeni: Yunanca
  • Pamala isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pamala ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pamala ismindeki harf sayısı: 6
  • Pamala isminin rengi: Pembe
  • Pamala isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Uyumlu, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pamala

Pamala isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pamala ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Pamala isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pamala İsmiyle Uyumlu İsimler

Pamala İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mala, Pamala, Adala, Samala, Magdala, Cala, Jala, Pamira, Pamuk, Amala

Pamala İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hanzala, Bozbala, Bala, Pamir, Oğuzbala, Kala, Aybala, Pala, Lala, Özpala

Pamala ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pamala İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pamala İsmi Konulabilir Mi?

Pamala isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pamala isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pamala İsmi Caiz Mi?

Pamala ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pamala isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pamala İsminin Özellikleri

Pamala isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Pamala İsminin Sayı Analizi

Pamala isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
M: 16
A: 1
L: 15
A: 1

Pamala isminin numerolojik değeri: 54

Pamala İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Pamala İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Pamala İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pamala isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pamala

Pamala İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pamala isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pamala

Pamala İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pamala isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pamala

Pamala İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pamala ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pamala İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pamala ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Zeki, Yetenekli olmalarıdır.

Pamala İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pamala ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Obur olmalarıdır.

Pamala isminin Notasyonları Nelerdir?

Pamala isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
M: Muş
A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana

Pamala Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet

Pamala isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
L: Lima
A: Alfa

Pamala isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
L: Levent
A: Aydın

Pamala İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pamala ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pamala ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pamala ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pamala İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.