İsim Arama

Onyx İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Onyx isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Onyx isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Onyx isminin anlamı nedir? Onyx ne demek?

  • Onyx isminin cinsiyeti: Kız
  • Onyx isminin kökeni: Yunanca
  • Onyx isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Onyx ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Onyx ismindeki harf sayısı: 4
  • Onyx isminin rengi: Pembe
  • Onyx isminin nitelikeri: Pozitif, Misafirperver, Maceracı, Yaratıcı

Onyx İsminin Anlamı Nedir? Onyx Ne Demek?

Onyx isminin anlamı nedir?

Onyx İsminin Analizi

Onyx isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Onyx ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Onyx İsminin Harf ve Sayı Analizi

Onyx isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Onyx İsmiyle Uyumlu İsimler

Onyx İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Phoenyx, Onyx

Onyx İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Onyx ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Onyx İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Onyx İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Onyx ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Onyx İsmi Konulabilir Mi?

Onyx isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Onyx isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Onyx İsmi Caiz Mi?

Onyx ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Onyx isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Onyx İsminin Diyanetteki Anlamı

Onyx isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Onyx isminin anlamı: bir yarı kıymetli taş

Onyx İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Onyx ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Onyx ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Onyx ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Onyx ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Onyx İsminin Özellikleri

Onyx isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Onyx İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Onyx İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onurunla yürü zorlukları yen
Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen
Yalnız yaşayamam sensiz olamam

Onyx İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Onyx isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Onyx

Onyx İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Onyx isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Onyx

Onyx İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Onyx isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Onyx

Onyx İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Onyx isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Onyx isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Onyx isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Onyx isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Onyx isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Onyx isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Onyx İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Onyx ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Onyx İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Onyx ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Gezgin, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Onyx İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Onyx ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan, Alaycı olmalarıdır.

Onyx isminin Notasyonları Nelerdir?

Onyx isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
N: Niğde
Y: Yozgat
X:

Onyx Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
N: Nizam
Y: Yahya
X: İkiz

Onyx isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
N: November
Y: Yankee
X: X-Ray

Onyx isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
N: Neptün
Y: Yılmaz
X: İkiz

Onyx İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Onyx ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Onyx ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Onyx ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Onyx İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

onyx isminin numerolojisi, onyx isminin enerjisi, onyx isminin arapça yazlışı, onyx isminin hikayesi, onyx isminin burcu, onyx isminin uğurlu sayısı, onyx isminin ebced değeri, onyx isminin rengi, onyx isminin harf analizi