İsim Arama

Ophelia İsminin Anlamı Nedir? Ophelia Ne Demek?

Ophelia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ophelia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ophelia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ophelia isminin anlamı nedir? Ophelia ne demek?

Ophelia isminin anlamı nedir?
  • Ophelia isminin cinsiyeti: Kız
  • Ophelia isminin kökeni: Yunanca
  • Ophelia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ophelia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ophelia ismindeki harf sayısı: 7
  • Ophelia isminin rengi: Pembe
  • Ophelia isminin nitelikeri: Pozitif, Haylaz, Tez Canlı, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ophelia

Ophelia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ophelia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ophelia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ophelia İsmiyle Uyumlu İsimler

Ophelia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nanelia, Ophir, Zelia, Odelia, Delia, Akalia, Obelia, Gilia, Ahelia, Jalia

Ophelia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ilia, Ghalia

Ophelia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ophelia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ophelia İsmi Konulabilir Mi?

Ophelia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ophelia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ophelia İsmi Caiz Mi?

Ophelia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ophelia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ophelia İsminin Özellikleri

Ophelia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ophelia İsminin Sayı Analizi

Ophelia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

O: 18
P: 20
H: 10
E: 6
L: 15
İ: 12
A: 1

Ophelia isminin numerolojik değeri: 82

Ophelia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Ophelia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Onurunla yürü zorlukları yen
Prensim oldun beyaz atınla
Hasret ile seni bekliyorum ben
Eninde sonunda benim olacaksın
Lafta sözde değil candan sevdim
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Ophelia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ophelia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ophelia

Ophelia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ophelia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ophelia

Ophelia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ophelia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ophelia

Ophelia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ophelia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ophelia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ophelia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sırdaş, Özgüvenli, Sakin, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Ophelia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ophelia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları İçine Kapanık, Kendini Beğenmiş, Panik, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Ophelia isminin Notasyonları Nelerdir?

Ophelia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

O: Ordu
P: Polatlı
H: Hatay
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana

Ophelia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Osman
P: Poyraz
H: Hasan
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet

Ophelia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oscar
P: Papa
H: Hotel
E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa

Ophelia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

O: Oruç
P: Poyraz
H: Halat
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın

Ophelia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ophelia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ophelia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ophelia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ophelia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.